A Kossuth téren a délutáni órákban szót kért a kilencvenes évek végén a Kommunizmus Üldözötteinek Szövetségét vezető, nyilas nézetei miatt elhíresült, s később két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt Ekrem Kemál György is. Ekrem-Kemál arra hívta fel a résztvevőket, hogy az esti órákban, amikorra - mint mondta - már akár 70 ezresre is nőhet a tömeg, menjenek a Magyar Rádió elé, ahol felolvastathatnak egy petíciót, amely "kormányváltáshoz vezet".
A téren nem lehetett jelét látni annak, hogy a felszólítást bárki is megfogadta volna, a távirati iroda a Magyar Rádió környékén tartózkodó tudósítójának tájékoztatása szerint viszont a közrádió székházát a rendőrök kedd estére kordonnal vették körül.
A Magyar Televízió székházánál a tömegből néhányan dulakodni kezdtek a székház lépcsőjén felsorakozott rohamrendőrökkel. A tévé épületét hármas rendőrkordon védi.
A tüntetők maguk szólították fel társaikat, hogy hagyják abba a verekedést. A Hír Tv vérző fejű emberekről számol be a Szabadság téren.
Néhány levették az épületre kitűzött uniós zászlót és el akarták égetni. A tüntetők egyik része azt kiabálta, hogy "ezt nem szabad, tedd vissza, ne csináljátok", s végül győzött a higadtabb hang.