A nyár végéig gipszben maradhat Marics Peti lába, miután az énekes a VALMAR Budapest Park-os fellépésén egy rosszul sikerült ugrás miatt a földet érésnél eltörte a bokáját.
Csütörtök este koncertezett a Budapest Parkban a VALMAR, azaz a Marics Petiből és Valkusz Milánból álló duó. A fellépés egy pontján a zenekar tagjai, illetve a színpadra hívott vendég előadók ugrálni kezdtek, aminek következtében Marics rosszul érkezett a lábára. Megkeresésünkre a Budapest Park megerősítette, hogy a balesetet követően az egészségügyi szakszemélyzet azonnal ellátta a sérült énekest, akinek vélhetően eltört a bokája.
Emberfeletti teljesítmény volt Marics Peti részéről, hogy a fájdalmas sérülése ellenére hősiesen végignyomta a koncertet
– közölte a Budapest Park az Indexszel.
Bár az énekesnek tolószékben kellett elhagynia a színpadot, és egy időre leállt a fellépés, Marics percekkel később visszatért, és a lépcsőn ülve, felpolcolt lábbal csinálta végig a koncert hátralévő részét.
A balesetről azóta rengeteg videó jelent meg a közösségi oldalakon, így sokan aggódtak Marics Petiért, aki a történtek után végül csütörtökön késő este jelentkezett először a közösségi oldalán, megnyugtatva a rajongókat.
Lájti törés meg szaki, de túléljük. Köszi az üzeneteket meg az aggódást
– írta 24 órán át elérhető Instagram-történetében az énekes, megerősítve a hírt, miszerint eltört a bokája, emellett pedig némi ínszalagszakadást is elszenvedett.
Tekintve, hogy a VALMAR az egyik legnépszerűbb zenekar jelenleg Magyarországon, így sok fellépésük is van, viszont kérdéses, Marics a sérülés ellenére is folytatni fogja-e a koncertezést – ami a Budapest Parkban tapasztaltak és a nyilatkozata alapján igen valószínű. Az interneten fellelhető adatok szerint még legalább tíz fellépés vár idén a VALMAR-ra, köztük egy szombat este, Vásárosnaményban, amelynek Facebook-eseményére már több mint kétezren visszajeleztek, hogy ott lesznek, és a rendezvény egyelőre még nem került lemondásra. Úgy tűnik tehát, hogy Marics ismét tolószékben vagy a lépcsőn ülve nyomhatja végig a show-t. Vásárosnamény mellett az alábbi helyeken lépnek még fel a nyár folyamán:
A VALMAR-nak nem sok ideje marad pihenni az elkövetkezendő időszakban, holott egy bokatöréssel nem szabad játszani. Sérüléskor ugyanis a boka megcsavarodik, az ugrócsont elbillen és elcsavarodik a bokavillában, a külboka vagy a belboka – gyakran mindkettő – törik, illetve letörhet a sípcsont elülső vagy hátsó pereme, elszakadhatnak a szalagok, és az ugrócsont is ficamodhat.
A törés miatt bevérzés és duzzanat, a bőrön pedig a feszülés következtében savós hólyagok keletkezhetnek. Ficamos töréseknél például a belboka felett feszülő bőr elhalása is fenyeget, ezért a törést helyre teszik, gipszsínnel rögzítik, a végtagot felpolcolják, majd még aznap megoperálják. Ezzel szemben az elmozdulás nélküli törések esetében először gipszsínt helyeznek fel, ami a lábujjak végétől a térdhajlatig ér, majd körkörös járógipszet 6-8 hétre, és a terhelés is megengedett.
Hogy Marics Petinek hány héten át kell majd gipszet hordania, az attól függ, hol és milyen mértékben törött a bokája. Az elmozdulás nélküli törések esetében a 6-8. héten távolítják el a gipszet, majd további 6-8 hétig tornakezelés szükséges. Az elmozdulással járó töréseknél viszont 8-12 héten át szükséges a gipszrögzítés, a terhelés pedig csak a 8. hét után kezdhető meg lábsúllyal, ha az ízületi felszín vagy a két csontot összekötő szalag nem sérült. Míg a bokaszalagok sérülése után a teljes felépülés általában 6-8 hetet vesz igénybe, de a sérülés súlyosságától függően ez hónapokra is nyúlhat. Így ha az énekesnek szerencséje van, a nyár végi, balatoni koncertjein már ledobhatja magáról a gipszet, és újra önfeledten bulizhat a közönséggel együtt.
(Borítókép: Olvasói fotó / Index)