Némelyik néző úgy véli, a Netflix kissé túlfeszítette a húrt a hónap elején megjelent, Szuperszex című sorozatával, ami ráadásul egy valós személy, Rocco Siffredi életét dolgozza fel. A közösségi médiában fellelhető hozzászólások szerint akadt, aki emiatt gondolkodott el azon, hogy lemondja a szolgáltatást.
Március elején debütált a streamingszolgáltatón a Szuperszex elnevezésű olasz sorozat, ami jelentősen eltér azoktól a produkcióktól, amelyekkel eddig a felületen találkozhattunk. A széria – amelyről az Index is írt kritikát – egy olasz pornólegendáról, a jelenleg 59 éves Rocco Siffrediről szól, akinek az egykori magyar szépségkirálynő-induló, Tassi Rózsa a felesége. Ő 1993-tól szerepelt felnőttfilmekben Rosa Caracciolo néven, így ismerte meg a férjét, akitől két gyermeke született. Siffredi több mint 1300 pornófilmben működött közre, és harminc éven keresztül dolgozott a szakmában.
Az ő szereplésével készült szexfilmek főleg amiatt váltak jellegzetessé, hogy partnereit testileg és lelkileg is bántalmazta. A sorozat azt kívánta bemutatni, hogy a szexmániás Siffredi miképp került be a pornóiparba, hogyan tört a csúcsra, és ennek milyen lelki vonulata volt. Az alkotás cselekményét tekintve viszont ez olyan képsorokat eredményezett, amelyek sokaknál kiverték a biztosítékot.
A Netflixen ritkán láthatunk ennyire megosztó tartalmat, ami részben abból fakad, hogy a pornó világa sokakat felzaklat. A sorozat megjelenését követően olyan édesanyák is felszólaltak, akik attól tartanak, a felületre tévedő gyerekekre káros lehet a széria – ami nem mellesleg 18+-os korhatár-besorolású. Beszédes az is, hogy az amerikai Netflix Instagram-oldalán a sorozattal kapcsolatban megosztott egyik bejegyzés – amelyben a Siffredit alakító színész, Alessandro Borghi több lengén öltözött nő társaságában látható – rejtélyesen eltűnt.
Kérdéses, hogy a Netflix távolította-e el azt, vagy pedig annyian jelentették a posztot, hogy a közösségi oldal kötelezte a streamingplatformot erre a lépésre. Utóbbi forgatókönyv egyébként nem elképzelhetetlen, mivel a hozzászólásokban igencsak rászálltak a szolgáltatóra a nézők:
– ilyen és ehhez hasonló kommenteket lehetett olvasni a törölt bejegyzés alatt, amelyről képernyőfotó készült.
Ilyen hozzászólásokkal lehet találkozni a YouTube-on is a sorozat előzetese alatt, ahol egyesek azt emelték ki, nem tetszik nekik, amilyen irányba halad a Netflix, és szeretnék, ha ugyanolyan jó tartalmakat gyártanának, mint régebben. Hozzá kell tenni, hogy a streamingszolgáltató az utóbbi években különösen ráfeküdt a valós eseményeken alapuló produkciókra, így a Szuperszex csak amiatt ütött akkorát, mert annak témájával a megosztottság tekintetében amúgy is pengeélen táncoltak. A Netflixen tekinthető meg többek között A hó társadalma című Oscar-jelölt alkotás, amely egy 1972-ben történt légi katasztrófát dolgoz fel, és nem kevésbé bizarr, sem könnyebben emészthető, mint a Szuperszex.
Sőt, a magyar produkciók közül itt meg lehetne említeni a szintén a Netflixen elérhető Toxikomát, amely Szabó Győző színész drogokkal vívott harcára összpontosít, és több olyan jelenetet tartalmaz, amelyektől könnyen felfordulhat az ember gyomra. Ezek egyike sem gyermekeknek szóló tartalom, de miért is kellene annak lenniük? Nem véletlen, hogy a platform fenntart egy külön Kids részleget, ahol csak olyan sorozatok, filmek találhatóak meg, amelyeket bármelyik gyerek megnézhet. Az pedig a szülő felelőssége, hogy a gyerekek a felnőttek részére készült 18+-os tartalmakhoz ne férhessenek hozzá.
Idén egyébként már másodjára sokkol egy alkotásával a Netflix, miután február elején debütált a felületen a Raël: A földönkívüliek prófétája című, négyrészes sorozat. A produkció Claude Vorilhon, egy francia újságíró életét mutatja be, aki 1974-ben megalapította a Raëlian Movement nevezetű nemzetközi ufóvallást. A férfi megvilágosodást és eksztázist ígér mindenkinek, különösen a nőknek, akik követik a tanításait. Azt állítja, e tudás birtokába akkor került, amikor 1973-ban elrabolták őt a földönkívüliek. 1975-ben megjelent könyvében úgy fogalmazott, az idegenekkel egy vulkán kráterének belsejében találkozott Franciaországban, ahol elárulták neki: az egész emberiség a fejlettebb fajuk, az Elohim DNS-éből jött létre.
A szériában látottak szerint Vorilhon korábban még egy szerződés aláírására is kényszerítette hölgy híveit, amiben lefektette, hogy szexuálisan átadják magukat neki – ennek értelmében olykor meztelenül is meditáltak. E képsorok sokak lelkivilágát bolygatták meg, akik különböző hozzászólásokkal árasztották el a közösségi médiát. Volt, akit kifejezetten kellemetlen érzésekkel töltött el a széria, és szünetet kellett tartania, mielőtt folytatta, ahogy mások is túl felkavarónak ítélték meg. Ezzel együtt viszont a sorozat egy olyan vallás létezésére hívta fel a figyelmet, amiről szinte biztos, hogy nem sokan hallottak korábban.