Egy gyönyörű lánynak veszett nyoma a ’90-es években, szülei pedig nem tudhatták, hogy hiába adták oda mindenüket a bűnözőknek, Anabelt már soha nem kapják vissza. 900 napon át egész Madridot és Spanyolországot is lázban tartotta az emberrablás, amit két olyan személy követett el, akik saját bevallásuk szerint rossz anyagi helyzetben voltak, megoldásként pedig csak ez tűnt helyes opciónak.
Két és fél éven át mindent tűvé tett a spanyol rendőrség azért, hogy mihamarabb megtalálják Anabel Segurát. A mindössze 22 éves madridi nőt 900 napon át keresték egész Spanyolországban, attól a naptól kezdve, hogy 1993 áprilisában eltűnt. Azt azonban senki sem tudhatta, hogy hiába fizettek az emberrablóknak a szülők, a csinos, fiatal nőt már nem fogják élve viszontlátni. Az emberrablók ugyanis egy elhagyatott gyárba vitték Segurát, és annak ellenére, hogy nem sokkal az elrablás után meggyilkolták, a következő 900 napban folyamatosan váltságdíjat követeltek a családjától érte.
Az emberrabló gyilkosokat 1995 szeptemberében több évtizedes börtönbüntetésre ítélték, egyikük azonban mostanra már szabadon élheti az életét.
Anabel Segura a spanyolországi La Moraleja nevű gazdag lakónegyedben élt szüleivel, Sigrid Folesszal és José Segura Nájerával, egy magas rangú vállalati vezetővel. Egy tavaszi napon elment futni a környéken, majd soha többé nem látta senki. A Netflix 900 nap Anabel nélkül című dokumentumfilmje szerint aznap délután a rendőrségre egy helyi iskolában dolgozó kertésztől érkezett segélyhívás. Arról számolt be, hogy hangokat és segélykiáltásokat hallott, és két személyt figyelt meg egy fehér furgonban egy fiatal nővel. Az általa leírt helyszínen a hatóságok egy walkmant, egy fehér pólót és egy kapucnis pulóvert találtak, amelyekről úgy vélték, hogy a fiatal nőé lehetnek.
Emilio Muñoz, a mostanra már szabadult emberrabló vallomásai szerint éppen nehéz anyagi időszakon ment keresztül, miután vett magának egy családi házat – ezért javasolta társának, Candido Ortiznak, aki gyermekkori barátja is volt, hogy egy gazdag környéken kövessenek el emberrablást, áldozatukat teljesen véletlenszerűen kiválasztva. A kiszemelt lány először azt hitte, hogy a két férfi meg akarja őt erőszakolni, mire azzal nyugtatták, hogy nem, ők csak pénzt akarnak. Miután Muñoz és Ortiz elrabolták Segurát, két és fél év alatt 14 váltságdíjkövetelést intéztek a szüleihez, amelyek közül néhányat a Netflix 900 nap Anabel nélkül című filmjében láthatunk.
A tettesek kezdetben ragaszkodtak ahhoz, hogy közvetlenül Joséval beszéljenek, és lerakták a telefont, ha nem volt elérhető, majd később Rafael Escuredo Rodríguez, a család közeli barátja révén kommunikáltak, aki az ügyvédjük és közvetítőjük volt. Az első hívás során, ahogy azt a Netflix sorozata bemutatja, Muñoz és Ortiz utasította Escuredót, hogy közvetítsen egy üzenetet José számára:
Mondja meg neki, hogy elraboltuk a lányát, de jól van. Nincs szüksége semmire, de a biztonsága tőled függ – mindannyiuktól.
Muñoz és Ortiz 150 millió pesetát, vagyis több mint 300 millió forintot követeltek, és arra utasították a családot, hogy tegyék a pénzt egy sporttáskába, és várják meg a további utasításokat. Rendőrt vagy bárki mást nem hívhattak a helyszínre, mert ez esetben lányuk szenvedésével fenyegettek az emberrablók.
A következő két és fél évben a rendőrség az emberrablók felkutatásán dolgozott, míg Segura családja szélsőséges intézkedéseket tett a lány kiszabadítása érdekében. A szülők kétségbeesetten próbálták elérni, hogy lányuk visszatérjen, és a pénzt barátoktól, családtagoktól és ismerősöktől kölcsönkérve gyűjtötték össze, sőt még jelzálogot is felvettek a házukra. Segura elrablói közel három évig úgy tettek, mintha a lány életben lenne, hogy pénzt zsaroljanak ki a családjától, de a valóságban mindössze hat órával az elrablása után megölték.
Miután Segurát elrabolták, a tettesek információkat követeltek tőle a szüleiről, hogy váltságdíjért kapcsolatba léphessenek velük. Mivel rájöttek, hogy nincs kijelölt hely, ahol túszként tarthatnák fogva, Muñoz és Ortiz céltalanul kocsikáztak, és igyekeztek tervet kidolgozni. Ez idő alatt Segura megpróbált megszökni, kiugrott a furgonból, de az emberrablók elfogták, majd végül egy elhagyatott téglagyárba vitték Numancia de la Sagra városában. Ott vitatkozni kezdtek a nő előtt, és pánikba estek, mert fennállt a veszélye annak, hogy a nő megismeri a tervüket és a járművük rendszámát. Mivel tudták, hogy már megvannak a váltságdíjhoz szükséges információk, Muñoz és Ortiz úgy döntöttek, hogy este fél tízkor megölik a nőt.
Három hónappal Segura elrablása után az emberrablók elküldtek a családjának egy kazettát, amelyen egy női hang azt mondta, hogy „jól van”, és sírva kéri, hogy vigyék haza – de ez valójában Muñoz feleségének, Felisának a hangja volt. A rendőrség végül a nyilvánosságtól kért segítséget, és az egyik felvételt közzétették. Miután a tévében meghallgatta, egy néző azonosította Ortiz hangját, ami elvezette a rendőrséget a bűncselekmények felderítéséhez.
1995. szeptember 28-án a rendőrség letartóztatta Ortizt, Muñozt és Felisát. A Netflix dokusorozata szerint Ortiz éppen egy vízvezeték-szerelői munkára tartott, amikor elfogták. Állítólag a következőket mondta a rendfenntartóknak:
Tudtam, hogy ez fog történni, és akár hiszik, akár nem, reméltem, hogy letartóztatnak. Nem tudok így élni.
Ortiz elárulta, hogy megölték, majd eltemették Anabel Segurát, de a helyszínt már nem volt hajlandó elárulni. Két nappal később viszont nem csak a holttestet, de a társait is megtalálták a hatóságok.
Muñozt és Ortizt 39 év börtönre ítélték, különböző fellebbezések után azonban a legfelsőbb bíróság 43 évre emelte a büntetésüket, Felisa pedig hat hónapot kapott az emberrablás eltussolásáért és az áldozat megszemélyesítéséért – az ő büntetését később 28 hónapra emelték.
A spanyol lapok szerint Ortiz 2009-ben, börtönbüntetése közepén szívrohamban halt meg. Eközben egy jogi döntés megváltoztatásának köszönhetően Muñoz 2013-ban szabadult, miután 18 évet letöltött büntetéséből. Szabadulása után Muñoz azt nyilatkozta, Segura családjának elmondta, hogy „nagyon sajnálja”, amit elkövetett, és ahogy a bíróságon is hangsúlyozta, 10 évet adott volna az életéből azért, hogy a bűncselekmény „ne történjen meg”. Anabel Segura élete és története a mai napig nagy hatással van a madridiakra, olyannyira, hogy a város díszpolgára lett, majd egy őt ábrázoló mellszobrot is állítottak Madrid egyik kiemelt helyén.