Jay-Z, a világhírű rapper és üzletember ügyvédjei útján ismételten a bírósághoz fordult, hogy ejtsék a vele szembeni súlyos vádakat, amelyek szerint 2000-ben egy 13 éves lányt erőszakolt meg P. Diddyvel karöltve. A vádak alapját képező törvény azonban csak hónapokkal az állítólagos események után lépett hatályba, és az ügyvéd szerint a helyszín sem esik a jelenleg eljáró New York-i joghatóság alá. A per, amely már most nagy vihart kavart, hosszú jogi csatározásokat vetít előre.
Továbbra is küzd a rá vonatkozó nemi erőszak vádjaival szemben Jay-Z. A vádak szerint 2000 szeptemberében egy akkor 13 éves lány ellen követett el szexuális erőszakot Sean Combs, azaz P. Diddy és egy meg nem nevezett női híresség társaságában. A vádlottak továbbra is tagadják a cselekményeket, és Jay-Z ügyvédje, Alex Spiro legutóbbi érvelése szerint a vád jogi alapja kérdéses, mivel a vonatkozó törvény akkor még nem volt hatályban, amikor az állítólagos események történtek.
Az álnéven szereplő felperes állítása szerint a 2000-es MTV VMA díjátadó után Diddy egyik hírhedt, droggal átitatott „freak off” partiján történt az erőszak. A vádlottak között egy ideig nem nevezték meg Jay-Z-t, de a felperes ügyvédje, Tony Buzbee decemberi beadványában már konkrétan a rappert is megjelölte. Jay-Z egy kézzel írt nyilatkozatban tagadta a vádakat, és arra kérte a felperest, hogy ha valóban történt ilyen, tegyen büntetőfeljelentést, ne csupán polgári peres keresetet nyújtson be.
Alex Spiro, Jay-Z ügyvédje a legutóbbi bírósági beadványában arra hivatkozott, hogy a felperes által megjelölt törvény, a Victims of Gender-Motivated Violence Protection Act (GMV Law) csak 2000 decemberében lépett hatályba, míg az állítólagos események 2000 szeptemberében történtek.
Az ügyvéd szerint a törvény nem alkalmazható visszamenőlegesen, így a vád jogalapja erősen megkérdőjelezhető.
Ezen túlmenően Spiro arra is felhívta a figyelmet, hogy a felperes jogi fellépési lehetősége a New York-i Child Victims Act (CVA) szerint már 2021 augusztusában lejárt, azaz elévült. A jogi képviselő ráadásul arra hivatkozik, hogy a felperes által leírt események helyszíne – egy nagy, fehér ház, amely állítása szerint Radio City Music Halltól 20 percre található – valószínűleg nem is New York City területén volt, így a New York-i törvények alá tartozó kereset nem releváns.
A felperes és ügyvédje, Tony Buzbee eddig nem reagáltak a legújabb védekezésre. A felperes decemberi nyilatkozataiban azonban bizonyos ellentmondások is felmerültek: például a médiának adott interjúiban eltérően mesélte el az állítólagos eseményeket, mint ahogy azt a bírósági dokumentumokban korábban tette.
Az ügy nagy valószínűséggel hosszú ideig elhúzódhat, és akár évekig is eltarthat, mire jogerős ítélet születik. Eközben P. Diddy ellen egy külön büntetőeljárás is folyamatban van, amely szintén az esetleges érintettségét vizsgálja szexuális bűncselekményekben.
„Ha önt vagy ismerősét erőszak éri a kapcsolatában, vagy ha valakiről úgy véli, emberkereskedelem áldozata lett, akkor hívja az Országos Kríziskezelő és információs Telefonszolgálatot a belföldről ingyenes 06-80-20-55-20-as számon vagy a nap 24 órájában ingyenesen hívható Áldozatsegítő Vonalat a 06-80-225-225-ös számon.
Személyesen az Önhöz legközelebbi Áldozatsegítő Központban kérhet segítséget, az Áldozatsegítő Központok címlistája itt található: http://vansegitseg.im.gov.hu
A NANE Egyesület bántalmazott nőknek és gyermekeknek szóló segélyvonala szerda kivételével minden hétköznap 18 és 22 óra között ingyenesen hívható a 06-80-505-101-es telefonszámon.”