A GKI fogyasztói bizalmi index alapján márciusban a fogyasztók saját pénzügyi helyzetük következő egy évét sokkal kedvezőtlenebbnek ítélték, mint februárban, viszont arra számítanak, hogy több pénzt tudnak majd félretenni. A felmérésben részt vevők nem túl optimisták azzal kapcsolatban, hogy lesz-e pénzük: a válaszadók úgy érezték, kisebb eséllyel vehetnek meg egy nagyobb értékű fogyasztási cikket mostanában, és a következő egy évben is, mint eddig, írja az MTI.
A felmérés szerint kicsit jobban félünk a munkanélküliségtől is. A felmérés szerint az építőiparban és a kereskedelemben arányaiban több embert akarnak felvenni, az iparban és a szolgáltató cégeknél azonban kevesebbet.
A konjunktúraindex a februári mínusz 1,8 pontról mínusz 2,8 pontra romlott, az üzleti bizalmi index 4,6 ponton maradt, a fogyasztói bizalmi index pedig mínusz 20,2 pontról mínusz 23,8 pontra csökkent márciusban.
A felmérésből az derült még ki, hogy:
A magyar gazdaság kilátásait az iparban a februárinál kissé optimistábban látták a válaszadók, az építőiparban és a kereskedelemben nem változott, a szolgáltatók és különösen a lakosság körében viszont romló gazdasági kilátásokkal számolnak.