Parragh László, illetve az általa lassan több évtized óta vezetett Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) bejelentette, hogy szívesen átvenné a cégnyilvántartást, és az NGM szinte azonnal támogatta a javaslatot. A Világgazdaság szerint az NGM rögtön úgy látja, hogy a felvetés a gazdaság érdekeit és a bürokrácia csökkentését szolgálja.
Parraghnál nem tudni, hogy pontosan miket akar megszerezni, „teljes hivatalos cégregisztrációs tevékenységet” említett, de lap kérdéseire nem kívánt válaszolni. Jelenleg a cégbíróságok feladata az új cégek, illetve a változások bejegyzése, a törvényességi felügyeleti eljárások lefolytatása, de például a hitelezői jogok védelmét biztosító kérelmek elbírálása is. A cégnyilvántartást pedig az Igazságügyi Minisztérium végzi.
Önmagában elég jövedelmező a cégek bejegyzése, nagyjából évi 2-2,5 milliárdot hozhat az egyéb változásbejegyzések nélkül is tevékenység. Ami most az államnak megy. Ha megkapná ezt az MKIK, akkor nagyjából megduplázná a bevételeit, amik jelenleg döntően a kamarai tagdíjakból állnak. A Fővárosi Törvényszék és az Országos Bírósági Hivatal is időt kért a válaszra, hogy mely területek átadását tartják elképzelhetőnek, és mekkora kiesés lenne ez nekik. Mindez nem saját ötlet, számos országban az állam kiszervezi a cégnyilvántartási feladatokat, de az furcsa lenne, ha mindenképp a nagyjából 2000-ben újraélesztett MKIK kezébe tervezné ezt adni a kormány.