Nem sok jót mond el az amerikai álomról egy friss jelentés, amelyről a Vice News ír: eszerint azok dolgozó amerikai fiatalok sokkal rosszabbul keresnek, mint a szüleik kerestek ugyanennyi idős korukban. A Young Invincibles nevű szervezet jelentése szerint azoknak a fiataloknak a medián fizetése, akik 2013-ban 25 és 34 év között voltak, évi 40 581 dollár, ami inflációval kiigazítva 10 ezer dollárral, vagyis kb 20 százalékkal kevesebb, mint amit 1989-ben kerestek az ugyanennyi idős emberek.
Azok egyetemet végzett fiatalok, akiknek diákhitel-tartozása van, átlagosan 51 ezer dollárt keresnek évente, negyedannyit, mint a fiatalok a 80-as évek végén (azok, akiknek nincs diákhitele 18 százalékkal keresnek ma kevesebbet). 1989 óta viszont majdnem háromszor annyiba kerül egyetemre járni, a tandíj átlagos költsége évi 3500 dollárról 9500 dollárra nőtt.
A mai fiataloknak a vagyona is kevesebb, nagyjából fele akkora, mint a baby boomer generáció félretett vagyona volt ebben a korban.
Ugyanerre a problémára már korábban is rámutattak közgazdászok, a Stanford Egyetemen dolgozó Raj Chetty kutatásai szerint például a 80-es évek közepén született generációban csak minden második ember keres többet, mint amennyit a szülei kerestek 30 éves koruk körül. Ez talán nem tűnik olyan kevésnek, az 1955-ben születetteknek viszont a 70 százaléka keresett jobban a szüleinél 30 éves korára.