Index Vakbarát Hírportál

Átadták az idei Magyar Innovációs Nagydíjat

2020. június 30., kedd 14:58

A magyar tudomány megítélése világszerte jó, de az eredmények hasznosulása még nem mindig az - hangsúlyozta a 28. Magyar Innovációs Nagydíj keddi budapesti átadóján Bódis József, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkára.

A 2019-es Magyar Innovációs Nagydíjat a 3DHISTECH Kft. kapta a digitális patológiai diagnosztika céljára kifejlesztett Pannoramic termékcsaládért.

A Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) által alapított elismerést 1992 óta adják át azoknak a Magyarországon bejegyzett társaságoknak, amelyek a díjátadást megelőző évben nagy jelentőségű innovációt valósítottak meg, és ennek révén kiemelkedő hasznot értek el.

Bódis József hangsúlyozta: Magyarországnak előbbre kell lépnie a nemzetközi innovációs rangsorban, ezért a kormányzat olyan rendszert épített ki, amely az alapkutatásban dolgozók számára is könnyebbé teszi eredményeik hasznosítását.

Létrejött a Nemzeti Tudománypolitikai Tanács, majd a kormány májusban elfogadta az ITM által előterjesztett ágazati stratégiai dokumentumokat és jóváhagyást kapott a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap (NKFIA) 145 milliárd forint keretösszegű kutatás-fejlesztési és innovációs stratégiája is - emlékeztetett Bódis hozzátéve, hogy ennek a keretnek idén mintegy 40 százalékát, 62 milliárd forintot fizetnek ki a kutatóknak.

Pakucs János, a MISZ tiszteletbeli elnöke kiemelte, hogy a Magyar Innovációs Nagydíj ma az ország legjelentősebb olyan elismerése, amelyet intézmények, vállalatok kaphatnak.

A nagydíjat azoknak az innovációs teljesítményeknek az elismerése céljából alapították, amelyek a gazdaság, a vállalatok számára is hasznot hoznak - idézte fel Pakucs János.

A 3DHISTECH Kft. Innovációs Nagydíjjal jutalmazott Pannoramic termékcsaládja az optikaimikroszkóp-alapú patológiai szövettani diagnosztika úttörő, paradigmaváltó módszere és alkalmazásfejlesztése. A Pannoramic digitális patológiai termékcsalád CE IVD 2019-ben kapott engedélyt, és belföldön, illetve külföldön csaknem 50 helyen talált vevőre, ami 2019-ben a 3DHISTECH Kft. 3 milliárd forintos bevétel-növekedését eredményezte.

Rovatok