A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) júniustól KSH Podcast néven szakmai beszélgetést indított online felületén a statisztika iránt érdeklődőknek - közölte a hivatal pénteken az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a körülbelül 25-30 perces beszélgetések összefüggéseket világítanak meg, és segítenek megérteni a statisztikai célú adatgyűjtéseket.
Az első beszélgetés témája a koronavírus-járvány, és az ahhoz kapcsolódó májusban elvégzett H-UNCOVER felmérésre épült Bognár Gergely, a KSH szóvivője és Mag Kornélia KSH elnökhelyettes részvételével.
A KSH Podcast csatornáján többek közt olyan további tartalmak várhatók a közeljövőben, mint
A KSH korábban is foglalkozott a magyar szinglikkel, a 2016-os mikrocenzus adatai alapján például készítettek egy tanulmányt, melynek címe „Olyan jó egyedül? – A szinglik érzelmi állapota, élettel való elégedettsége". Ebben a KSH egyebek mellett arra keresi a választ, hogy a magyar szinglik milyen gyakran éltek meg boldog és magányos érzelmi állapotokat, mennyire voltak elégedettek az életükkel és annak meghatározott területeivel.
A tanulmány célja volt az is, hogy a szubjektív mutatók alapján elhelyezze a szingliket a társadalomban, és rámutasson a Magyarországon belüli főbb területi különbségekre. Ismerteti továbbá, hogyan alakult a szinglik száma és népességen belüli aránya 2001 és 2016 között, valamint milyen jellemzői voltak egy „átlagos” szinglinek 2016-ban - írták.
Az akkori tanulmányban úgy fogalmaztak: „kutatások tapasztalatai szerint a tartós párkapcsolatban, különösen a házastársukkal élők boldogabbak, elégedettebbek az életükkel, mint a szinglik. A tanulmány célja ezért az is, hogy összehasonlítsa a szinglik mutatóit a házasságban élőkével".