Az Innovációs és Technológiai Minisztériummal (ITM) egyeztetve a Telenor Magyarország minden előfizetője számára ingyenesen elérhetővé teszi az otthon tanuláshoz szükséges legfőbb weboldalak elérését – tájékoztatta az MTI-t a Telenor.
A Telenor nem tartozik az ingyenes, helyhez kötött internet-hozzáférésről szóló kormányrendelet hatálya alá, de a HiperSuli program létrehozójaként kiemelten fontos feladatának tekinti, hogy a lehető legtöbb ember számára elérhetővé tegye a digitális oktatásban való részvételt.
Az ingyenes elérés a vírushelyzet miatt bevezetett vészhelyzeti intézkedések idejére szól, és automatikusan, már 2020. november 27-től egészen 2021. február 8-ig elérhető minden Telenor-ügyfél számára, az előfizetőknek ezzel kapcsolatban teendőjük nincs
– olvasható a Telenor HiperSuli weboldalán. A forgalmi díjjal nem terhelt oktatási oldalak listája a HiperSuli oldalon érhető el.
A Magyar Telekom pedig arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a magyarországi szolgáltatók közül elsőként a tavaszi spektrumértékesítési eljáráson értékesített 2100 Megahertzes frekvenciasávon is elindítja 5G szolgáltatását, a tervek szerint év végére 13-ról 30 százalékra bővíti 5G hálózata lakosságra vetített lefedettségét a fővárosban.
A társaság április elején a 3,6 Gigahertzes frekvencián indította el kereskedelmi 5G szolgáltatását. Jelenleg Budapest és Budaörs mellett már 21 Balaton parti településen és öt megyeszékhelyen (Zalaegerszeg, Debrecen, Szeged, Kecskemét és Szombathely) érhető el.
Míg a 3,6 GHz-es frekvenciatartomány nagy sebességet és kapacitást tesz lehetővé kis területen, addig a 2100 MHz-es tartomány az 5G lefedettség nagyobb területre kiterjesztését teszi lehetővé, és beltérben is jó 5G élményt nyújt. A két frekvenciatartományt kombinálják.