A Forbes idén is összeállította a 100 legértékesebb, teljesen magyar kézben lévő cég listáját, amelyen az MPF Holding szerezte meg az első helyet, letaszítva a trónról a Docler Holdingot. A rangsorhoz több mint 400 céget vizsgáltak meg, ami alapján kiderült, hogy a magyar cégek leértékelődtek 2020-ban. A magazin szerint ennek legfőbb oka a koronavírus-járvány miatt kialakult bizonytalanság, valamint az, hogy kormányrendelet miatt a külföldi cégek nehezebben szereznek részesedést a hazai vállalatokban.
A lista negyedik alkalommal készült el, ám idén fordult elő először, hogy családi cég végzett az élen: az MPF becsült értéke 202,7 milliárd forint, amely a Mészáros-csoport mellett az egyetlen az első tízben, amelyik növekedést mutatott. Az MPF 22 százalékkal, míg a Mészáros-csoport 112 százalékkal nőtt ebben az évben. A bevétel terén még ezen is túltett az MPF, 50 százalékkal bővült.
A Gattyán György érdekeltségébe tartozó Docler Holding bevétele is megugrott – 351 millió euróról 389,8 millió euróra. Az adózott eredménye viszont negatívba fordult, 23 millió euróról mínusz 65 millióra, amelynek a különbözete kiteszi a 80,3 millió eurós bírságot, amelyet a NAV igyekezett ismét behajtani.
A legértékesebb magyar vállalatok mellett azt is megnézte a Forbes, hogy mely cégek nyerték meg a legtöbb tendert. Ezt a listát a Duna-csoport vezeti 173,4 milliárd forinttal, a második helyen a New Land Media végzett 128,1 milliárd forinttal, míg a dobogó harmadik helyét a B + N Referencia csípte meg 53,8 milliárd forinttal.
A 10 legértékesebb magyar cég (a cég neve mellett a becsült értéke látható):