Budapesten magasabb az életszínvonal, mint Bécsben, Berlinben vagy Madridban. Legalábbis ezt tükrözik az Eurostat 2019-re vonatkozó mutatói, amelyeket minap publikáltak. Ebben a felmérésben a GDP-adatokat egy fiktív pénznemre, a PPS-re (Purchasing power standard) is átszámolják. Erre azért van szükség, mert az egyes országok között nemritkán nagyok az árkülönbségek – írta a novekedes.hu.
Bár a magyar főváros nem teljesített rosszul, ám Prága, Varsó vagy Pozsony előttünk jár. A cseh főváros Luxemburg után a második helyen áll. Ebben az is szerepet játszik, hogy Kelet-Közép-Európában a gazdaságok jellemzően fővároscentrikusak.
Míg Németországban valamennyi régióban az uniós átlag fölött élnek az emberek, addig nálunk a közép-magyarországi az egyetlen régió, amely ezzel dicsekedhet. Észak-Alföld, illetve Észak-Magyarország az unió legszegényebb régiói közé tartoznak. Az EU-ban a bolgár régiók zárják a sort életszínvonal-minőségben, de belekerült egy tengerentúli francia terület is: az Indiai-óceánon található Mayotte szigetén a mintegy negyedmillió lakos életszínvonala az uniós átlag 32 százalékát éri csak el.