Az Nvidia Corp. lett az első chipgyártó cég, amelynek értéke elérte az 1 billió dollárt. A mesterséges intelligencia piacra törésével a cég részvényei kiugróan magasra emelkedtek.
Az amerikai chipgyártó cég kedd reggel elérte az 1 billió dolláros tőkeértéket, amit a mesterséges intelligencia körül egyre növekvő érdeklődésnek köszönhet. Az Nvidia részvényei május 24-én kezdtek el emelkedni, miután a cég bejelentette, hogy a második negyedévre vonatkozó bevételi előrejelzései több mint 50 százalékkal meghaladták a befektetői várakozásokat. Ennek következtében a cég részvényei 25 százalékkal emelkedtek, a piaci értéke pedig másnapra 940 milliárd dollárra emelkedett – írja a The Guardian.
Kedden a részvények további 4,2 százalékot emelkedtek, amellyel az Nvidia átlépte a trillió dolláros határt, és ezzel az első chipgyártó vállalat lett, amely elérte ezt a mérföldkövet. Ezt eddig a Metának, az Amazonnak és a Google anyavállalatának, az Alphabetnek sikerült elérnie. A Bloomberg szerint az Nvidia a kilencedik cég, amely valaha elérte az 1 billió dolláros tőkeértéket.
Május 24-én, az előrejelzések bejelentésekor az elemzőkkel folytatott telefonbeszélgetésen Jensen Huang vezérigazgató elmondta, hogy a vállalat profitál a mesterséges intelligencia „iPhone-pillanatából”, mivel az OpenAI ChatGPT novemberi bevezetése óta ugrásszerűen megnőtt az érdeklődés a technológia iránt.
Az Nvidia az AI-technológia legnagyobb chipgyártójaként profitál a Wall Street legnagyobb befektetéseiből, mivel a vállalatok versenyeznek a technológia adaptálásáért és alkalmazásáért. A chipek biztosítják az új alkalmazások fejlesztéséhez szükséges nagy feldolgozási teljesítményt. Egyes becslések szerint a ChatGPT kifejlesztéséhez 10 ezer Nvidia chipre volt szükség.