Európai szinten Budapest olcsónak számít az alkoholos italok terén, sör tekintetében az alsó osztályba tartozó városok felső határán áll. Budapesten 2,5-tel, míg Debrecenben 1,3-mal kell számolni, de Párizsban már 7 euróval.
A Numbeo megmutatta, milyenek a sörárak Európában. A legfrissebb adatok azt mutatják, hogy a csapolt sörök árai és az alkoholos italok általános árszínvonala között jókora különbségek vannak Európa-szerte – írta meg a Világgazdaság.
A sör ára éttermekben vagy pubokban a szófiai 2 eurótól a koppenhágai 8 euróig terjed az uniós fővárosokban, Reykjavíkban például 10 euró, bár Izland nem tagja az Európai Uniónak.
Az Európai Szabadkereskedelmi Társulás (EFTA) szerint az Egyesült Királyságot és az EU tagjelölt országait is beleértve az izlandi Reykjavík vezeti a listát sörönként 10 euróval, amit Oslo követ 9,6 euróval. Ezután Koppenhága és Helsinki következik, 8 eurós sörárral. Több mint 7 eurót kell fizetni egy csapolt sörért Londonban (7,7 euró) és Párizsban (7 euró). A svájci Bernben 6,7 euróba kerül egy korsó ital.
Budapesten 2,5 euró, Prágában 2,4 egy korsó csapolt sör.
Az Eurostat adatai szerint Budapesten a legolcsóbb (az egész EU-ban) az alkoholos ital, így valószínűleg a Numbeo-söráradatok kicsit torzíthatnak, tekintettel arra, hogy nem mindegy, hol és milyen italt fogyaszt a felhasználó – például Debrecenben a Numbeo-felhasználók szerint 1,3 euróval kell számolni.
A gazdasági lap kiemelte, hogy a sör Európában állva hagyta a borpiacot. A nagy gyártók, a kisüzemek és a kézművesek jól reagáltak a generációs váltásra, reneszánszát éli a gyártás. Ezzel belekényszerítette az európai borászokat a túltermelésbe.