Közölte harmadik negyedéves eredményeit a Mol. Az olajóriás vezére közölte, hogy vegyes negyedévet zárt a vállalatcsoport. Hernádi Zsolt szerint az integrált üzleti modell és a régiós beágyazódás még a nehéz makrogazdasági és adózási környezetben is képessé teszi a társaságot jó pénzügyi eredmény elérésére, eközben a stratégiai fejlesztési program is halad.
A Mol-csoport tisztított, kamat, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) 304,2 milliárd forint (847 millió dollár) volt az idei harmadik negyedévben az előző év azonos időszakában elért 344,5 milliárd forint (976 millió dollár) után – tette közzé a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
Az értékesítés nettó árbevétele a harmadik negyedévben 2464,1 milliárd forintra (6,863 milliárd dollár) csökkent a tavalyi harmadik negyedévi 2567,9 milliárd forintról (7,271 milliárd dollár).
A társaság közleménye idézi Hernádi Zsoltot, a vállalat elnök-vezérigazgatóját, aki az eredményeket kommentálva kifejtette:
Vegyes negyedévet zárt a vállalatcsoport.
Az elnök-vezérigazgató a finomítási üzletág gyengébb teljesítményének okait a különösen kedvezőtlen külső gazdasági és pénzügyi környezet hatásaiban látja. Ezt azonban ellensúlyozni tudták a termelés növekedésével. Hernádi Zsolt kiemelte, hogy Magyarországon az öregedő mezők kitermelésének fokozásában sikereket értek el. Ígéretesnek ítéli a fogyasztási szolgáltatások üzletág eredményét is, mert úgy tudták tartani az előző évek eredményeit, hogy kisebb kúthálózatot üzemeltetnek.
A Mol első emberének értékelése szerint jó úton járnak a hazai hulladékgazdálkodási rendszer fejlesztésében, és jó stratégiai lépés volt a körkörös gazdaság területére belépni.
Az integrált üzleti modell és a régiós beágyazódás még a nehéz makrogazdasági és adózási környezetben is képessé teszi a társaságot jó pénzügyi eredmény elérésére, és arra, hogy továbbra is hozzájáruljanak a régió ellátásbiztonságához. Haladnak stratégiai fejlesztési programjukkal is, különös tekintettel az okosátmenetet támogató beruházásokra. Tovább tudták építeni kapcsolataikat török és azerbajdzsáni partnereikkel, ennek eredményeképpen különösen jó lehetőségek nyílhatnak számukra ezekben az országokban a jövőben
– fejtette ki a Mol-vezér.
A közlemény szerint
A fogyasztói szolgáltatások éves teljesítménye stagnált a bázisidőszak egyszeri elemeinek hatása miatt, annak ellenére, hogy 5 százalékkal kevesebb töltőállomásuk volt a hálózatban. Az üzemanyag-értékesítés pozitívan járult hozzá az eredményekhez a prémiumtermékek felé történő elmozdulással. A nem üzemanyagok árrésének javulása folytatódott, mivel a kereslet a magasabb árrésű termékek felé tolódott el.
A körforgásos gazdasági szolgáltatások hozzájárulása az általános eredményekhez javult, de szegmens eredményei nagy ingadozást mutatnak. Az üzletág a szabad cash flow szintjén továbbra is veszteséges, mivel a hulladékgazdálkodási rendszerbe történő beruházások továbbra is magasak – jelezte a társaság, felidézve, hogy kötelező visszaváltási rendszer július 1-jén országszerte elindult Magyarországon.
A Mol részvényeivel a BÉT prémiumkategóriájában kereskednek, az elmúlt egy évben a részvények legmagasabb árfolyama 3090, a legalacsonyabb 2558 forint volt.