A Nemzeti Adó- és Vámhivatal két százmillió forintos luxusautót hirdetett meg árverésre. A Lamborghini Urust és a limitált példányszámban gyártott Ferrari F8 Tributo Keyvanyt egy két évvel ezelőtti adócsalási ügyben foglalták le.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) által becsült értékkel számolva összesen 290 millió forint értékben hirdettek meg két olasz luxusautót, egy Lambirghini Urust és egy Ferrari F8 Tributót.
Ahogy az a NAV oldalán megtalálható, a Lamborghinit 120 millió forintra értékelték, ám a licit „csak” 60 millió forintról fog kezdődni. A 2022-es évjáratú családi SUV motorterében egy 3996 köbcentis, ikerturbós V8-as motor dolgozik, amely közel 650 lóerős teljesítményre képes.
Mint írták, a 16 ezer kilométert futott autót utoljára 2023 novemberében indították be, törzskönyvvel és 2026-ig érvényes forgalmi engedéllyel rendelkezik. Az adóhivatal azonban még egy ennél is izgalmasabb szuperautót, egy Ferrari F8 Tributót is kalapács alá bocsát.
Az oldalukra feltöltött hirdetés szerint a Ferrari becsült értéke 170 millió forint, a licit pedig 85 millió forintról indul. A kétszemélyes szuperautó 2020-ban gurult le a maranellói gyár futószalagjáról. Az 5 ezer kilométert futott járműhöz az új tulajdonos egy indítókulcsot, törzskönyvet és az autóhoz járó töltőkábelt kapja meg.
A hirdetésben a NAV feltünteti, hogy nem egy átlagos F8 Tributóról van szó,
hanem egy limitált példányszámú Ferrari Keyvany F8 835 Super Tributóról.
Az autóból összesen húsz példányt készítettek, 3902 köbcentis V8-as motorja pedig 720 lóerős teljesítményre képes.
Tizenhét ingatlant, nyolc gépkocsit − köztük sportautó-ritkaságokat − és félmilliárd forint értékű készpénzt, továbbá céges számlapénzeket is zár alá vett a NAV 2023 novemberében, egy adócsalásra szakosodott bűnszervezet felszámolásakor.
Kuperczkó Adrienn, a NAV Dél-dunántúli Bűnügyi Igazgatóságának sajtóreferensének elmondása szerint a pénzügyőri akció által érintett bűnszervezet számlagyárként működött. Az elkövetők 2021 nyarától 472 millió forint vagyoni hátrányt okoztak a központi költségvetésnek.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal még 2021-ben árverezett el négy nagy értékű luxusautót. A gépjárművekről viszont kiderült, hogy azok valójában egy német lízingcéghez tartoztak. A tulajdonjogok tisztázását követően sem adták ki azokat.
A cég magyar jogi képviselője, Horváth Lóránt kártérítési igényt nyújtott be, a pert megnyerve a magyar állam kétszer annyit fizetett kártérítésként, mint amennyi az árverésekből befolyt.