Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter arról posztolt csütörtök reggel, hogy a főváros pénzügyekből és szolidaritásból elégtelenre vizsgázott, viszont nagyon szívesen adnak kölcsön költségvetési szakértőket, hogy ne billegjen Budapest a csőd szélén. Emellett kitért Rákosrendező ügyére is, véleménye szerint a szerződés egy pontja szerint a főváros köteles hulladéktalanítani a területet, ugyanezen pontra hivatkozva Karácsony Gergely szerint erre nincs kötelezettsége a fővárosnak.
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Facebookon fejtette ki, hogy szolidaritásból és pénzügyekből elégtelent adna a fővárosnak, viszont ezek rendbetételére nagyon szívesen adnak kölcsön… no nem pénzt, hanem „megfelelő költségvetési szakértőket”.
A miniszter hét pontban fejtette ki, hogy miért és hogyan jutott erre az álláspontra:
A dolog előzménye, hogy a főváros elhappolta Rákosrendezőt – élve elővásárlási jogával – azon arab befektető elől, akivel a kormány már megállapodást kötött. További fejlemény, hogy Lázár János keddi, soproni sajtótájékoztatóján bejelentette: „Tegnapi napon a miniszterelnök úgy döntött, hogy a Rákosrendezővel kapcsolatos összes kormányzati kérdést az Építési és Közlekedési Minisztérium felelősségi körébe utalja.”
Ezzel egy időben Lázár János felszólította a fővárost, hogy „az első lépés a MÁV-os területek kijelölése, és ezzel párhuzamosan a főváros oldaláról 330 ezer köbméternyi szemétnek az elszállítása”. Ehhez a kormány adminisztratív és jogtechnikai segítséget biztosít, viszont minden további együttműködés és minden további fejlesztés annak a feltételével valósulhat csak meg, hogy a főváros a szemetet elviszi.
Örömmel vettem a bejelentést, hogy a kormány kijelölte Lázár János miniszter urat a Rákosrendezővel kapcsolatos feladatok kormányzati felelősének. Azt már kevésbé szemlélem örömmel, hogy miniszter úr láthatóan nem olvasta el az adásvételi szerződést. Minden kormányzati nyilatkozattal szemben a magyar állam úgy adta el a területet az arab befektetőnek, hogy a vevő nem vállalt kötelezettséget a terület megtisztítására. Az adásvételi szerződés V. 4. pontja szerint a magyar államnak és a vevőnek, immár a Fővárosi Önkormányzat cégének külön megállapodást kell majd kötnie a környezeti károk és a hulladékok kezelésének és a költségek viselésének kérdésében
– írta Karácsony Gergely, jelezve, hogy ők készen állnak, „a kommunális hulladék elszállítását a Budapesti Közművek azonnal megkezdi, amint birtokba lép”.