A 4iG Űr és Védelmi Zrt. pénteken együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá egy lengyel űripari és védelmi vállalattal, hogy beazonosítsák a közös munka lehetőségének területeit, illetve közösen vegyenek részt európai és nemzetközi programokban.
A 4iG cégcsoporthoz tartozó 4iG Űr és Védelmi Zrt. és a Creotech Instruments S. A. pénteken nem kötelező érvényű szándéknyilatkozatot írt alá együttműködési lehetőségek beazonosításáról az űripar területén – derül ki a 4iG közleményéből. A 4iG Space and Defence Technologies a portfólióvállalatainak közreműködésével újra kívánja definiálni az űr- és védelmi ipart.
A pénteken aláírt szándéknyilatkozat további tárgyalások folytatását is kitűzi, hogy a 4iG S&D és a Creotech Instruments S. A.
közösen beazonosítsa az európai űrszektor intézményeiben meghirdetett programokban a közös részvételi lehetőségeket és ezen túli együttműködési lehetőségeket, ezen együttműködési lehetőségek mentén megállapodás(ok)at készítsenek elő.
A 4iG Űr és Védelmi Zrt. az első magyar magántulajdonú nagyvállalat, amely az űr- és védelmi szektorra összpontosít, azzal a céllal, hogy vezető kutató-fejlesztő, gyártó-, szolgáltató- és integrátorcéggé váljon. A teljes értékláncot lefedve tevékenységüket a műholdas, drón-, drónellenes, védelmi digitalizációs és adatfeldolgozási megoldásokra és szolgáltatásokra összpontosítják.
A Creotech Instruments Lengyelország vezető gyártója a műholdas rendszerek és alkatrészek, valamint a kvantumszámítógépek vezérlőrendszereihez és más alkalmazásokhoz használt fejlett elektronika területén. A vállalat emellett pilóta nélküli légi rendszerek fejlesztésével is foglalkozik, amelyek többek között drónok irányító rendszereihez szolgáltatnak hardvert és szoftvert – olvasható a vállalat honlapján.
A cég saját elektronikai gyártóüzemeket és kis műholdak integrálására szolgáló létesítményeket üzemeltet. A társaság saját fejlesztésű megoldásokat szállít nemzetközi kutatóintézeteknek, mint például az Európai Űrügynökségnek (ESA), valamint a genfi Európai Nukleáris Kutatási Szervezetnek (CERN) is.