Egy 300-500 milliárd forintot kitevő, középtávú adócsomagot kell megfogalmazni, jelentette be Gyurcsány Ferenc pénzügyi és befektetési szakértőkkel folytatott konzultációja után. A miniszterelnök szerint a válság kezelésében, ami eddig megtehető volt, azt megtették.
Egy 300-500 milliárd forintot kitevő, középtávú adócsomagot kell megfogalmazni egy középtávú költségvetési és államháztartási finanszírozási pályával együtt - jelentette be az újabb, a bizonytalanság ködébe vesző adócsomag-elképzeléseit ma délelőtt parlamenti sajtótájékoztatóján Gyurcsány Ferenc a Portfolio.hu tájékoztatása szerint. A kormányfő erről azt követően beszélt, hogy konzultációt folytatott pénzügyi és befektetési szakértőkkel.
A kormányfő azért tartja szükségesnek a készre kidolgozott újabb adócsomagot, hogy "abban a pillanatban, amikor először nagy növekedés van Nyugat-Európában, és megnyílnak az exportpiacok, akkor az így keletkező jövedelmeket" egy átfogó adó- és járulékcsökkentéssel a növekedés további élénkítésére fordíthassák.
Mivel egyes friss elemzői becslések azt emelik ki, hogy a globális gazdasági lassulás keretében az amerikai gazdaság gyengélkedése 2010-ig is elhúzódhat, az európai országok talpra állása sem lesz gyors. Mindez a 2010-es tavaszi választások tükrében megerősíti azt a sejtést, hogy a magyar kormány lényegében teljesen letett az ebben a parlamenti ciklusban megvalósítható, átfogó adó- és járulékcsökkentésről – írták a Portflio.hu elemzői.
A mostani helyzetben elsődleges a hazai pénzpiacon a pénzügyi stabilitás és finanszírozás biztosítása - idézte Gyurcsány szavait az MTI azt követően, hogy a vezető pénzügyi, gazdasági szakemberekkel találkozott. A kormányfő elmondta: a pénzügyi gazdasági élet vezetői egyetértettek abban, hogy ami eddig megtehető volt, azt közösen megtette a kormány, a jegybank, a felügyelet és a pénzügyi szereplők.
"Minden lépésnél azt kell szem előtt tartani, hogy a legfontosabb a pénzügyi rendszer stabilitásának biztosítása" - mondta a kormányfő. Megemlítette, hogy lefelé módosították a jövő évi költségvetésnek alapot adó GDP növekedési prognózist, és arra az álláspontra jutottak a gazdasági szereplők képviselőivel, hogy adócsökkentésre csak azt követően kerülhet sor, ha a hazai gazdaság újra növekedési pályára áll, azaz csak középtávon lehet megfontolni az adómérséklést.