A magyarok 85 százaléka hallott a nemzetközi pénzügyi válságról, derült ki a Medián a Népszabadság felkérésére készített felméréséből. Az összes megkérdezett 82 százaléka fejből tudta idézni a válság valamilyen jelét, a legtöbben a forint- és a részvényárfolyamok esését említették.
A megkérdezettek szerint a válság leginkább Magyarország gazdasági növekedését veszélyezteti, ráadásul hosszú távon. Másodsorban a költségvetés helyzetéért aggódnak. Bár a válság a közvélekedés szerint a hazai bankokat is fenyegeti, a bankrendszer összeomlásától viszonylag kevesen tartanak. Az amúgy általánosan túlbecsült munkanélküliség és infláció növekedését viszont szinte minden megkérdezett készpénznek veszi. (Népszabadság)
A költségvetés fő számai valószínűleg tarthatók, ám a bevételi oldalon jelentős kockázatok látszanak. Ilyen lehet, hogy a foglalkoztatottság és a fogyasztás nagyobb mértékben visszaesik, a béreket nem sikerül visszafogni, illetve, hogy a Magyarországon leányvállalatot működtető cégek konjunkturális pozíciói romlanak - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában.
Ha mindez bekövetkezik, a Pénzügyminisztérium számításaihoz képest akár 300 milliárd forinttal is nagyobb lehet a bevételkiesés - mondta Kovács Árpád, megjegyezve: ha a nyugat-európai gazdasági növekedés 4 százalék körüli, a magyar nagyjából 2 százalékot tud teljesíteni, ha az előbbi -2, Magyarország 0 és -4 közé csúszhat vissza. (inforadio.hu)