A kínai központi bank bejelentette, hogy együttműködik majd a világ más központi bankjaival a globális pénzügyi válság legyűrésére, a kereslet növelésére és a gazdasági növekedés fenntartására. Mint ismeretes, Kína is, miként Ázsiában Dél-Korea, Hongkong és Tajvan is leszállította a hét közepén az irányadó kamatokat, követve az Egyesült Államok és Európa példáját. Kína egy hónapon belül másodszor folyamodott kamatmérsékléshez.
A kínai jegybank, a People's Bank of China szóvivője azt is közölte, hogy monetáris politikájukat a hazai és a globális gazdasági változásokhoz igazítják. A kínai központi banknak a pénzpolitikával foglalkozó legutóbbi, harmadik negyedévi tanácskozásán megállapították, hogy az ország nem látja kedvezőnek a nemzetközi kilátásokat, de a 2000 milliárd dolláros valutatartalék birtokában az ország védelmet élvez a globális pénzügyi vihar hatásaitól és a nemzetgazdaság a kívánt irányban halad, az ország pénzügyi rendszere biztonságos és stabil.
MTIA legnagyobb japán autógyártó, a Toyota November közepén újra megindítja a munkát három amerikai üzemében. A cég pénteki bejelentése szerint a Texas, Indiana és Alabama államokban működő gyárakban összeállított járműveket a közel-keleti, és latin-amerikai piacra szánják. De ennek ellenére tíz év óta először a Toyota eladásai is csökkenenek idén a globális gazdasági válság következtében.
A cég szóvivője szerint az újra megnyitott amerikai üzemekben évente 15 ezer Sequoia szabadidő-terepjárót akarnak gyártani a közel-keleti, míg további 150 Sequoia terepjárót és 1000 Tundra pickup-terepjárót szánnak a latin-amerikai exportra.
A legnagyobb japán autógyár augusztusban zárta be három amerikai üzemét, miután az Egyesült Államokban csökkent a kereslet az új járművek iránt. Az amerikai autógyárak termékeivel szemben a japán cég üzemanyag-takarékos járművei iránt korábban nagy volt a kereslet. A globális gazdasági válság következtében azonban szeptemberben 29.5 százalékkal csökkent a Toyota amerikai értékesítéseinek száma. (Független Hírügynökség)