Jelentősen csökkentek a vezető New York-i tőzsdemutatók zárás előtt három órával, elsősorban amiatt, hogy az Egyesült Államokban jelentősen visszaestek a fogyasztói árak, egyelőre nem látszik a kibontakozás a három nagy amerikai autógyár számára, és rekord mértékben csökkentek a lakóingatlan építések. Mindez rossz üzenet a befektetőknek az amerikai gazdaság kilátásait illetően.
Közép-európai idő szerint 19 órakor a technológiai papírokkal telített Nasdaq Composite index 54,27 pontos, 3,66 százalékos csökkenéssel 1429,00 ponton állt. A 30 vezető ipari részvény DJIA mutatója 210,99 pontos, 2,50 százalékos gyengüléssel 8213,76 ponton állt ekkor.
Közép-európai idő szerint 19 óra körül az euró 1,2581 dollár volt. Az euró 271,62 forintot ért. (MTI)
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök hétfőn telefonon beszélt Silvio Berlusconi olasz kormányfővel. A válságról és a közös európai fellépés lehetőségeiről beszélgettek. Gyurcsány vasárnap telefonon beszélt Nicolas Sarkozy francia elnökkel és Gordon Brown brit miniszterelnökkel is. (Független Hírügynökség)
A globális pénzügyi válság Európa legnagyobb ingatlanpiacait - Nagy-Britannia, Németország, Franciaország - érintette a legérzékenyebben, Skandináviában nőtt, a közép-kelet-erópai térségben pedig stabilan fejlődött a piac - áll a CB Richard Ellis Österreich hétfőn közzétett elemzésében. A három legnagyobb piacon a harmadik negyedben 11,4 milliárd eurót tett ki az ingatlanforgalom, 70 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban.
Ezeknek az országoknak a részesedése az egész európai ingatlanforgalomból 43 százalékra mérséklődött az egy évvel korábbi 65 százalékról. Összességében az ingatlanbefektetések volumene 26,4 milliárdot tett ki, ez 59 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbi 64,5 milliárd eurónál. Olaszország, Portugália és Spanyolország esetében a visszaesés 51 százalék volt, a Benelux államokban 77 százalékot, a közép-kelet-európai országokban 42 százalékot tett ki. Egyedül Skandináviában nőtt a volumen, 41 százalékkal.