Ahogy azt az elmúlt napokban megszokhattuk, az orosz tőzsde a kedvezőtlen nemzetközi hangulat közepette zárva tart. A Duma eközben elfogadta, hogy a fejlesztési banknak jogot adnak arra, hogy 50 milliárd dollár értékben hitelhez juttathasson vállalatokat, hogy azok külföldi kötelezettségeiket kielégíthessék. Emellett elfogadásra került, hogy a jegybank a bankoknak fedezet nélküli hiteleket nyújthasson a turbulenciák hűtése érdekében.
A nagy esést követően a nagyvállalatok már elkezdték a saját részvény vásárlásokat, a Lukoilnál pedig a menedzsment is veszi a saját részvényeket.
PortfolioGyurcsány Ferenc miniszterelnök hétfőn telefonon beszélt Silvio Berlusconi olasz kormányfővel. A válságról és a közös európai fellépés lehetőségeiről beszélgettek. Gyurcsány vasárnap telefonon beszélt Nicolas Sarkozy francia elnökkel és Gordon Brown brit miniszterelnökkel is. (Független Hírügynökség)
A globális pénzügyi válság Európa legnagyobb ingatlanpiacait - Nagy-Britannia, Németország, Franciaország - érintette a legérzékenyebben, Skandináviában nőtt, a közép-kelet-erópai térségben pedig stabilan fejlődött a piac - áll a CB Richard Ellis Österreich hétfőn közzétett elemzésében. A három legnagyobb piacon a harmadik negyedben 11,4 milliárd eurót tett ki az ingatlanforgalom, 70 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban.
Ezeknek az országoknak a részesedése az egész európai ingatlanforgalomból 43 százalékra mérséklődött az egy évvel korábbi 65 százalékról. Összességében az ingatlanbefektetések volumene 26,4 milliárdot tett ki, ez 59 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbi 64,5 milliárd eurónál. Olaszország, Portugália és Spanyolország esetében a visszaesés 51 százalék volt, a Benelux államokban 77 százalékot, a közép-kelet-európai országokban 42 százalékot tett ki. Egyedül Skandináviában nőtt a volumen, 41 százalékkal.