Idén is látványos és szórakoztató programokkal várja a Bay Zoltán Kutatóintézet a tudomány világa iránt érdeklődőket a Kutatók Éjszakáján szeptember 27-én.
A szervezők a tudományos, kutatói életpályát szeretnék népszerűbbé tenni a fesztivállal, amelyet Európa sok-sok országában egyszerre rendeznek meg.
Bay Zoltán Kutatóintézet vezetői és munkatársai rendkívül fontosnak tartják a minőségi oktatást, amely elengedhetetlen feltétele a sikeres kutatói életpályának.
A programokat úgy állítják össze a szervezők, hogy minden korosztály a gyerekektől a felnőttekig megtalálja a neki érdekes lehetőségeket. A fesztivál nemcsak előadásokkal, hanem elsősorban interaktív programokkal várja az érdeklődőket, a látogatók aktív részesei lehetnek a kísérleteknek.
A Bay Zoltán Kutatóintézet budapesti központjában például megtudhatják az Utazó Planetáriumban, hogyan keletkeznek a csillagok, hogyan lehet meglátni a lehetőséget egy-egy űrtechnológia földi alkalmazására, megismerkedhetnek a lézer felhasználásának játékos oldalával, valamint lesznek kémiai kísérletek. De részt vehetnek egy bűnügyi helyszín vizsgálatában és a bűneset felderítésében egy CSI laborban.
A Kutatóintézet évek óta elkötelezett szereplője olyan nemzetközi projekteknek melyek célja a környezetvédelem, a körforgásos gazdaság valamint az újrahasznosítás fontosságának ismertetése a társadalommal. Ezért a tudományos módszerek hétköznapi felhasználása iránt érdeklődők hallhatnak majd a háztartási hulladék csökkentéséről és az újrahasznosításról.
Este pedig világszínvonalú lézershow várja a látogatókat.
Az intézet miskolci és szegedi telephelyén is számtalan izgalmas program készülnek. Miskolcon a Bay-Boy nevű robotfiú várja az érdeklődőket, Szegeden pedig Magneto és Ironman, a két szupererő mérkőzik meg egymással.
A részvétel ingyenes, tudományos felkészültség nem szükséges hozzá.
Mindegyik program megtalálható a Bay Zoltán Kutatóintézet honlapján.