Az 5 legjobban fizetett szerző, akik magánkiadásban jelentették meg a könyvüket.
A magánkiadás szerencsére egyre népszerűbb, és egyre inkább bebizonyosodik róla, hogy elképesztő sikereket érhet el az az író is, aki kihagyja a szokásos kiadói utat és inkább a saját kezébe veszi a könyve kiadását. Ez az öt szerző dollármilliókat keresett a könyveivel, amiket magánkiadásban jelentetett meg. Ha pedig szeretnél te is az útjukra lépni, akkor előtted a lehetőség. A cikk végén megtalálod az első lépést!
1. E.L. James: A szürke ötven árnyalata
Tény, hogy a világ legismertebb és legsikeresebb könyvei közé tartozik, mindegy, hogy magunkban mit gondolunk róla, hogy “mami pornónak” bélyegezzük vagy mennyire kritizálja a szakma, attól még milliók vették meg a könyvet, gazdaggá téve az íróját. A szerző egyszer azt nyilatkozta, hogy az Alkonyat trilógia adta hozzá az ihletet és hogy nem is próbálkozott vele a nagy kiadóknál, hanem egyből magánkiadásban gondolkodott.
2. Hugh Howey: A siló sorozat
Hugh Howey disztópikus sci-fi sorozata eredetileg novellának indult, amit azért írt tovább, mert amikor nyilvánossá tette az Amazonon a történetet, a közönség hatalmas érdeklődéssel fogadta. Kilenc könyvből áll a sorozat, amin belül A műszak című trilógia önmagában is olvasható. Sorozat a sorozaton belül. A szerző hétszámjegyű összeget keresett a könyvei kiadásával.
A szerzői jutalék a „hagyományos” könyvkiadásban 7-10% között mozog. A szerző kiadásban ennek akár a hétszeresét is megkaphatod. 30-70% között van a jutalék attól függően, hol értékesítik a könyvedet.
3. Amanda Hocking
A magánkiadásban az elsők között remekelt, csak e-könyveket adott ki, amikkel 2millió dollárt kaszált. 2011-re már kilenc könyvet írt,nagyjából egymillió példányt adott el belőlük, napi 9000 példány/nap az eladási átlaga. Ezek után adta csak be a derekát és írt alá egy szerződést egy kiadóval újabb 2millió dollárért.
4. Lisa Genova: Megmaradt Alice-nek
A szerző civilben neurológusként dolgozik, nyilván ezért is lett olyan hiteles a könyve a nőről, aki az Alzheimer-kórral küzd. Genova 2007-ben adta ki magánkiadásban a könyvét, amivel a New York Times bestseller listáját vezette 40 hétig, majd lefordították 25 nyelvre és film is készült belőle Julianne Moore és Alec Baldwin főszereplésével.
E két fogalom gyakran összekeveredik –sajnos mi magunk is szinonimaként használjuk –, bár főleg a könnyebb megértés miatt. Az alábbi módon határozzuk meg a különbséget:
Self-publishing:
a könyvkiadás teljes folyamata online, egy arra alkalmas weboldal és szolgáltató közreműködésével. A kiadás költségeit a szerző állja, de a rendszerek bizonyos keretek között lehetőséget biztosítanak az ingyenes könyvkiadásra is.
Szerzői kiadás:
a kiadás a szerző aktív közreműködésével és anyagi hozzájárulásával történik akár kiadói szolgáltatói partner bevonásával. Itt nem csak online együttműködésről beszélünk.
5. Barbara Freethy: Daniel’s Gift
Freethy az a szerző, aki már sikeres karriert tudhatott magáénak a hagyományos könyvkiadásban, amikor úgy döntött, hogy átvált a magánkiadásra. Ha már írt számos könyvet, amit meg is jelentettek örömmel a kiadók, akkor vajon miért választotta a magánkiadást? Ahogy a szerző leírta, azért, mert elfogyott pár könyvéből az összes példány, a kiadók nem nyomták újra, de ő úgy érezte, hogy még sokan szeretnének ezekhez a könyvekhez hozzájutni. Igaza lett. Újra kiadta e-book formában a könyveit és a romantikus olvasóközönség villámgyorsan elkapkodja az újrakiadásokat is. Emellett még azt is kiemelte a szerző, hogy számára az e-bookban megjelent könyvei többet érnek, mert olyan érzése van tőlük, hogy örök életűek és nem hullanak majd lapjaikra egy könyvespolcon.
Ha van már elkészült kéziratod akkor foglalj időpontot az ingyenes konzultációra, ahol lépésről-lépésre elmondjuk miként adhatod ki a könyvedet és teheted azt népszerűvé. http://publio.hu/hu_HU/konzultacio