A katonaság szerint végső csapást mértek a tüntetőkre, és uralmuk alá vonták a megszállt területeket. A városban még sincs nyugalom, a kormány szerint Bangkok egyes részeit továbbra sem sikerült ellenőrzés alá vonni. Sok helyen gyújtogatnak a vörösingesek: lángokban áll a bangkoki tőzsde épülete és a thaiföldi főváros több bevásárlóközpontja is. Éjszakára kijárási tilalmat rendeltek el.
A thai katonaság visszafoglalta Bangkok eddig tüntetők uralta belvárosi negyedét, és bejelentette a harcok végét. Ennek ellenére az erőszaknak nincs vége, a vörösingesek ugyanis most tüzeket gyújtanak szerte a városban. Lángokban áll a bangkoki tőzsde épülete és a thaiföldi főváros több bevásárló központja is - közölte a tűzoltóság szerdán, nem sokkal azután, hogy a hadsereg visszafoglalta a vörösinges tüntetők által hat hete megszállva tartott belvárosi negyedet.
A tűzoltóság egyik vezetője elmondta, hogy "több, a városból jelentett tűznél is dolgoznak, köztük a Central Worldnél", amely a thai főváros egyik legnagyobb plázája, de hetek óta zárva tartott.
A helyi Channel 3 televíziós csatorna vezetése közben bejelentette, hogy vörösinges tüntetők megtámadták a tévét: felgyújtották a személyzet kinn parkoló autóit, majd betörtek az épületbe. A Bangkok Post című napilap újságíróit evakuálták a szerkesztőség épületéből, miután fenyegetést kaptak a vörösingesektől, akik a tüntetők elleni elfogultsággal vádolták a lapot.
Szanszern Kajevkamnerd, a katonaság szóvivője egy televíziós üzenetben jelentette be, hogy a hadsereg uralja a helyzetet, s a biztonsági erők befejezték hadműveletüket. A most visszafoglalt városrészt a kormányellenes vörösingesek heteken át használták táborhelyül.
A védelmi minisztérium estéttől kijárási tilalmat rendelt el, erre az elmúlt 15 évben nem volt példa.
Előzőleg hét vörösinges ellenzéki vezető adta meg magát a thaföldi rendőrségnek Bangkok központjában és a tiltakozás befejezésére szólították fel támogatóikat.. A vezetők akkor adták fel magukat, mikor a katonaság csapást mért táborukra, két tüntető és egy olasz fotoriporter meghalt. A vezetők azzal indokolták döntésüket, hogy így talán elkerülhetik, hogy még többen veszítsék életüket a harcokban - írja az AP hírügynökség.
A kormányellenes zavargások felszámolására reggel indított katonai akcióban öt ember, köztük egy olasz újságíró vesztette életét. A harcokban összesen több mint ötvenen sebesültek meg.
A katonák szerda reggel kezdték meg a Bangkok központjában táborozó tüntetők elleni támadást, egy felüljáróról tüzet nyitottak a vörösingesekre, majd a thaiföldi védelmi miniszter bejelentette az ostrom megindítását.
Előtte könnyfakasztó gránátokat lőttek ki a barikádokra, amiket a tüntetők többnyire bambuszból és gumiabroncsokból építettek. Ezeket a hajnalban felsorakozott páncélozott harcjárművek igyekeztek áttörni.
Pravit Vongszuvan védelmi miniszter közölte, a katonák azt a parancsot kapták, hogy 100 százalékig vonják ellenőrzésük alá vörösingesek által a körbebarikádozott városrészt. A tárcavezető egyben jelezte, hogy a hatóságok igyekezni fognak, hogy megkíméljék a tüntetők életét.
Az AP fotósa szerint három újságírót értek lövések a hadsereg támadásakor, a sérülteket egy kórházban látta, egyikük már meghalt. A múlt hét óta legkevesebb 42 ember halt meg a harcokban.
A zavargások azért törtek ki, mert a thai ellenzék a kormányfő, Abhiszit Veddzsadzsiva lemondását követelte. A kormányfő felajánlotta, hogy az év végéig feloszlatja a parlamentet, de lemondani nem volt hajlandó.
Az Egyesült Front a Demokráciáért, a Diktatúra ellen (UDD) nevű ellenzéki szövetség, baloldali aktivisták és a számüzetésben élő, megbuktatott kormányfő, Thakszin Sinavatra vörös ingbe öltözött hívei tüntetéseket vezettek a kormány ellen, és követelték a miniszterelnök lemondását.
A kezdeti békés jellegű, olykor százezres nagyságrendű tüntetések azonban április elején erőszakos megszállásba csaptak át. A tüntetők ekkor elfoglalták a város egy főként turisták által látogatott, három kilométer hosszú szakaszát és a thai parlamentet is.