A gyógyszeripar megtisztítására indult kampány részeként több mint 1300 embert vettek őrizetbe az év második felében hamisított gyógyszerek előállításáért és árusításáért Kínában.
A nagyszabású, kifejezetten az interneten árusító gyógyszerhamisítók ellen meghirdetett akcióban a rendőrök az eladásra szánt gyógyszerek mellett kilenc tonna alapanyagot is elkoboztak 2,2 milliárd jüan (81,4 milliárd forint) értékben - írja az MTI.
A pirulák készítői és internetes árusítói, többnyire egy országos hálózat részeként, az ország 29 tartományában és tartományi jogú városában tevékenykedtek. A rendőrök az elmúlt fél évben több mint 140 gyógyszereket árusító internetes portált zártak be, az általuk árult hamis gyógyszerek a gyerekeknek való szirupoktól kezdve fájdalomcsillapítókon át a Viagráig szinte minden márkát és fajtát átfogtak.
A kínai kórházakban és a patikákban a gyógyszerek ára általában magas, a lakosok ezért fordulnak a világhálón az eredeti töredékéért névleg ugyanazt árulókhoz. A gyógyszerhamisítás miatt indult jogi esetek száma tavaly a nyolcezret is meghaladta, ami ötszörös növekedés a 2011-es évhez képest.
A gyógyszeriparnak évente mintegy 150 milliárd dollárnyi kárt okoznak a hamisítók, a legtöbb hamisítvány pedig – ahogy a ruhák, a parfümök és számtalan egyéb kereskedelmi cikk – Kínában készül. És hogyan lehet felismerni, hogy egy gyógyszer hamisítvány-e vagy sem? Olvassa el felvilágosító cikkünket itt.