Csaknem ötszáz kínai diáknál fedeztek fel különböző betegségekre utaló jeleket egy tavaly szeptemberben átadott kelet-kínai iskolában és kollégiumban, amelyeket három lebontott vegyi üzem szemétlerakójának helyén építettek fel - számolt be a CCTV riportja alapján az MTI.
A Csiangszu tartományi középiskola tájékoztatása szerint 641 tanulót vizsgáltak meg a közelmúltban és
A helyi kormányzat megerősítette, hogy az iskola szomszédságában olyan súlyosan mérgező vegyi anyagokat állítottak elő, mint a karbofurán és metomil. Az egykor ott dolgozók azt is elmondták, hogy ezekből az a anyagokból a helyszínen nagyobb mennyiséget a földbe temettek. Azt is elárulták, hogy az üzemek szennyvizét a közeli folyókba engedték.
A környezetvédelmi minisztérium nyomozást kezdett és az elsődleges jelentések szerint mind a talajban, mind a talajvízben szerves szennyező anyagokat találtak, köztük klórbenzolt és szén-tetrakloridot. Ezeken kívül higany, ólom és kadmium maradványokat is felfedeztek. A rákkeltő klórbenzolból a megengedett határérték csaknem százezerszeresét mutatták ki.
Csangcsou város kormányzata közölte, hogy a magánkézben lévő nyelvi iskola diákjai és tanárai először tavaly decemberben jelezték, hogy kampuszukon kellemetlen szagot éreznek. A környéken akkoriban talaj-helyreállítási munkálatokat folytattak. Az intézménynek 2451 diákja van, az idősebbeket külföldi továbbtanulásra készítik fel, éves tandíjuk eléri a 60 ezer jüant (2,5 millió forint).