Jelenleg 68,5 millió ember él menekültként a világban - közölte vasárnap az ENSZ Menekültsegély nevű német civil szervezet, amely az UNHCR, az ENSZ menekültügyi szervezetének partnere.
Soha ilyen sokan nem kényszerültek elhagyni hazájukat, és a menekültek száma növekvő tendenciát mutat. Jelenleg a legsúlyosabb a helyzet Bangladesben, Venezuelában, Jemenben és Dél-Szudánban.
A bangladesi Kutupalong jelenleg a világ legnagyobb menekülttábora, ahová a rohingja kisebbség tagjai menekültek Mianmarból.
Itt jelenleg 900 ezer ember él.
Latin-Amerika modernkori történelmének legnagyobb menekülthullámát élte meg Venezuela. 3,3 millió ember hagyta el hazáját a rossz gazdasági helyzet és a politikai válság miatt.
Az ENSZ arra figyelmeztet, hogy jövőre is folytatódik a tömeges exodus. 2019 végéig 5,3 millióra emelkedhet a venezuelai menekültek száma.
A legsúlyosabb a probléma a polgárháború sújtotta Jemenben, ahol a lakosság kétharmada, azaz 20 millió ember szorul humanitárius segélyre. Az amúgy is katasztrofális helyzetet tovább súlyosbíthatja az Afrika más részeiről ide áramló menekültek tömege. 2019-ben további 150 ezer ember érkezését prognosztizálják.