Az Amnesty International az egyik legismertebb emberi jogokért küzdő szervezet, így érthető módon azt várná az ember, hogy a saját alkalmazottjaival is megfelelően bánik, egy most megjelent felmérés szerint azonban a szervezetnél rettenetes dolgozni a folyamatos zaklatások, nyilvános megszégyenítések diszkrimináció és a hatalommal való visszaélések miatt – írja a Guardian.
Az Amnesty azután rendelte meg a jelentést [.pdf], hogy tavaly a szervezet londoni székhelyű Nemzetközi Titkárságának két alkalmazottja is öngyilkos lett, a pszichológusok pedig ezen a vonalon elindulva jutottak arra, hogy a vezetés rutinszerűen alázza meg a saját alkalmazottait.
A felmérés során 475 embert, a teljes állomány hetven százalékát kérdeztek meg a munkahelyi tapasztalataikról, az eredmények alapján pedig többen attól is kellemetlenül érezték magukat, hogy beszélniük kellett az élményeikről. Ennek ellenére egyébként a problémák nagyobb részét nem a munkahelyen átélt traumák, hanem
Az Amnesty Internationalnél egyébként nem újkeletű az a probléma, hogy fontos és jó munkát végeznek, de nem jó náluk dolgozni: a jelentés szerint évtizedek óta rendre hasonlóan írták le az alkalmazottak a szervezet munkahelyi kultúráját.
Az Amnesty dolgozhat hatékonyan a világ jobbá tételén, ha közben szervezeti kultúrájában fenntartja a titkolózást, a bizalmatlanságot, a nepotizmust és más hatalommal való visszaéléseket.
– tette hozzá a jelentés.
Kumi Naidoo, a szervezet főtitkára nehéz és elszomorító olvasmányként értékelte a jelentést, később pedig nyilatkozatot adott ki, amelyben azt ígérte, március végéig előáll egy reformtervvel a probléma megoldásának érdekében.