Az amerikai külügyminiszteri poszt várományosa, Antony Blinken apja, a korábban befektetési bankárként tevékenykedő Donald Blinken 1994 és 1997 között volt az Egyesült Államok budapesti nagykövete. Kinevezésekor azt nyilatkozta a Magyar Hírlapban, hogy
Amerika érdeke, hogy a térség gazdasági és politikai rendszerei teljesen integrálódjanak a Nyugathoz.
A Blinken házaspár 2009-ben Menekülés és visszatérés című könyvében is kiadta visszaemlékezéseit. A cím arra utal, hogy Judith Blinken gyerekként Budapesten vészelte át a második világháborút, és csak 1949-ben sikerült édesanyjával együtt elhagynia az országot.
Memoárjukban az első Orbán-kormányt is megemlítik.
A volt misszióvezető a következőképpen fogalmazott:
Sajnos az Orbán-kormány visszavetette Magyarország haladását abba az irányba, hogy a kormányzati munka átláthatóbb és elszámoltathatóbb legyen. A nemzeti deficit és a munkanélküliség makacsul nagy maradt, a külföldi befektetőket a bonyolult adószabályok terhelték, és az Orbán-kormány első két évében nem privatizáltak nagyobb állami tulajdonú vállalatokat. Az is zavaró hatású volt, hogy a kapcsolatok Romániával és Szlovákiával visszafejlődtek, miután a korábbi években haladás történt a megbékélés felé az etnikai kérdésekben. 2002-ben Orbán Viktor és Fidesz pártja elvesztette a választásokat.
A Gyurcsány-kormányról akkor a következőket írták könyvükben:
A választók pozitívan reagáltak Gyurcsány erős végrehajtói képességére azzal, hogy a szocialistákat 2006-ban újraválasztották, és így a kommunizmus vége óta elsőként egy kormány két választási cikluson keresztül is képes volt megőrizni hivatalát. Ez Magyarország politikai érettségének bátorító jele volt.
Blinkenék tényleg nem felejtették el Magyarországot azután, hogy a nagyköveti kinevezés lejárt. 2015-ben Blinken és második felesége nagy összegű adománnyal járult hozzá a Közép-európai Egyetem (CEU) Nyílt Társadalom Archívuma (OSA) finanszírozásához. Az OSA az adományozók tiszteletére a Vera és Donald Blinken Nyílt Társadalom Archívum nevet vette fel.
A lex-CEU elfogadása előtt az idősebb Blinken Nancy Goodman Brinker és Eleni Tsakopoulos Kounalakis korábbi nagykövetekkel együtt levelet is írt a kormánynak, azt fejtegetve, hogy a törvény elfogadása visszavetheti a két ország kapcsolatait.
Mint írták, a törvény olyan változásokat okoz a jogi környezetben, amelyek
jelentős mértékben korlátozzák azt az akadémiai szabadságot, amely elengedhetetlen az egyetem további budapesti működéséhez, és ez hatalmas csapás lenne mindarra, amit az USA és Magyarország közösen elért az elmúlt negyedszázadban.