A görög TMS Tankers vállalat tulajdonban lévő, máltai zászló alatt hajózó, Agrari nevű tanker a megrongálódott egy robbanásban.
A TMS Tankers szerint az Agrarit támadás érte egy „ismeretlen forrásból”. A cég nem tudta megállapítani a robbanás pontos okát, de lehetségesnek tartotta, hogy azt egy akna okozta. A hajótesten a vízvonal fölött nagyjából egy méterre keletkezett rés. A legénységnek nem esett baja, és biztonságban vannak.
Az incidens nem okozott környezetszennyezést.
A hajó továbbra is a partvidék közelében tartózkodik, fedélzetére szaúdi tisztségviselők érkeztek.
Az Ambrey szerint a robbanást egy akna idézte elő a kikötőhöz tartozó tengeri térség határain belül. A biztonsági magáncég szerint az Agrari Rotterdamból szállított rakományt, amelyet a sukaiki gőzerőműnél rakodott ki.
A szaúdi vezetésű katonai koalíció szerdai közlése szerint
A TANKER KISEBB REPESZKÁROKAT SZENVEDETT EGY MEGHIÚSÍTOTT TERRORTÁMADÁS KÖVETKEZTÉBEN.
A katonai szövetség az al-Arabíja pánarab hírtelevíziónak nyilatkozva arról is beszámolt, hogy megsemmisítettek egy robbanószerrel megrakott bárkát a Vörös-tenger déli részén.
A jemeni síita felkelők ellen harcoló, szaúdi vezetésű katonai koalíció kedden közölte, hogy öt – iráni gyártmányú – húszik által telepített tengeri aknát távolított el, illetve semmisített meg a Vörös-tenger déli részén. Rijád elítélte a hajózás biztonságára veszélyt jelentő tervezett támadásokat a Vörös-tengert az Indiai-óceántól (Ádeni-öböltől) elválasztó Báb-el-Mandeb-szorosban.
Az ENSZ egy 2018-as jelentése szerint a húszik saját készítésű, illetve Iránban gyártott tengerfenéki aknákat is bevetnek. A dokumentum kiemelte, hogy a tengeri aknák olcsók, könnyen telepíthetők, taktikai értelemben hatékonyak, nehezen észlelhetőek és ezért komoly fenyegetést jelentenek a haditengerészeti és kereskedelmi hajózásra egyaránt.
Jemenben 2014 augusztusa óta dúl polgárháború a kormányellenes húszik és a rijádi száműzetésben élő Abed Rabbó Manszúr Hádi jemeni elnökhöz hű erők között, amelyeket 2015 óta támogat a Szaúd-Arábia által vezetett koalíció. Szaúd-Arábia attól tart, hogy regionális riválisa, Irán komolyabban megvetheti a lábát az Arab-félszigeten a síita felkelők térnyerésének következtében.