A kisebbik kormánypárt frakciószóvivője szerdán arról tájékoztatta az MTI-t, hogy Kárpátalja több településére szeretett volna ellátogatni adományokat átadni, de a határon az ukrán hatóság közölte vele, hogy egy korábbi döntés alapján három évre kitiltották a szomszédos országból, majd egy határozatot is kézhez kapott erről.
Nacsa Lőrinc úgy fogalmazott: szomorúnak tartja, hogy az együttműködés keresése helyett ilyen eszközökhöz folyamodik Ukrajna, hiszen ez nem járul hozzá a vitás kérdések rendezéséhez.
A magyar közösség érdekében továbbra is a megegyezésben és a jószomszédi viszonyban vagyunk érdekeltek, de ehhez mindkét félre szükség van – jelentette ki.
A jó hír, hogy a tanszereket és a többi adományt sikerült eljuttatni Kárpátaljára – jelezte Nacsa Lőrinc az állami hírügynökségnek.
Az ukrán fősodrású sajtóban Nacsa Lőrinc nevét még csak meg sem említik, a hírrel azonban több kárpátaljai magyar lap is foglalkozott. Így egyelőre nem világos, mivel indokolják az ukrán hatóságok a KDNP-s politikusok kitiltását, aki az erről szóló határozatot egyelőre nem mutatta meg Facebook-oldalán sem.
Mint ismeretes, Ukrajna több magyar politikust nyilvánított nemkívánatos személynek, köztük Grezsa Istvánt, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megye és Kárpátalja együttműködésének fejlesztéséért és a Kárpát-medencei óvodafejlesztési program koordinálásáért felelős miniszteri biztost, valamint a magyar kormány egy magas rangú tisztségviselőjét. A fáma szerint ez a tisztségviselő Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára.