Meghalt egy férfi veszettségben az Egyesült Államokban található Illinois államban. Ebben a tagállamban legutóbb 1954-ben fertőzött meg embert a vírus. A férfi egy hónappal a halála előtt ébredt arra, hogy egy denevér van a nyakán. Az állatot később pozitívra tesztelték veszettséggel, ennek ellenére a férfi visszautasította az efféle esetekre előírt orvosi kezelést.
Egy hónappal később aztán nyaki fájdalom, fejfájás és az ujjai környékén zsibbadás jelentkezett nála, továbbá nehezen tudott beszélni és a karjait is nehezen tudta mozgatni.
Nem sokkal később pedig meg is halt a betegségben.
Azt már csak a férfi halála után tudták igazolni a hatóságok, hogy veszettségben halt meg az illető. Illinois egészségügyi hivatalának igazgatója az esettel kapcsolatban azt mondta: a veszettség a leghalálosabb az összes fertőzés közül, de ma már vannak olyan kezelési módok, amelyek meg tudják menteni az embereket, ha az állattal való kontakt után megkezdik a kezelést.
Az Egyesült Államokban egyébként minimális mennyiségű, évi 1-3 veszettség-fertőzést regisztrálnak. Ennek ellenére a becslések szerint évente 60 ezer vakcinát adnak be azt követően, hogy valakinél fennáll a gyanúja annak, hogy veszett állattal érintkezett.
A legtöbb esetet (körülbelül 10-ből 7-et) a denevérek okozzák az egyesült államokban.
Magyarországon egyébként nemrég vakcinázták be a rókákat veszettség ellen.
A veszettséget a Rabies lyssa nevű vírus eredményezi, amely agy- és gerincvelőgyulladást okoz. Kezelés hiányában a betegség – nagyon ritka kivételtől eltekintve – halálos kimenetelű. Az idegrendszeri tünetek kialakulása előtt úgynevezett poszt-expozíciós sorozatoltással meggátolható a betegség kifejlődése. Az első veszettség elleni védőoltást Louis Pasteur mikrobiológus állította elő 1885-ben, munkásságának köszönhetően megkezdődhetett az addig rettegett betegség visszaszorítása.