Az amerikai társadalom a maga szemszögéből tekinti és nagyon eltérően ítéli meg a globális konfliktusokat.
Az orosz–ukrán háború kirobbanása után két évvel az amerikaiak 74 százaléka tartotta fontosnak a nemzeti érdek szempontjából a konfliktust, közülük 43 százalék kritikus jelentőségűnek. Hasonló tendenciákat mutat a Pew Research Center január végén végzett közvélemény-kutatása Kína és Tajvan, valamint Izrael és a Hamász esetében.
A megkérdezettek 75 százaléka tartja fontosnak az amerikai nemzeti érdek szempontjából ezeket a konfliktusgócokat, ugyanakkor
az Izrael és a Hamász közötti háborút tartják legnagyobb arányban, 47 százalékban kritikusan fontosnak.
Amikor arra a kérdésre keresték a választ, hogy személyesen mennyire fontosak az amerikaiak számára ezek a válságok, egyértelműen az Izrael–Hamász-háború mozgatta meg legnagyobb arányban az embereket (65 százalék), és csak ezt követte az ukrajnai háború (59 százalék), illetve a Kína–Tajvan-feszültség (57 százalék).
A kutatás arra is kitért, hogy a demokrata és a republikánus érzelműek között van-e különbség az egyes konfliktusgócok megítélése kapcsán. A Pew Research Center végül arra jutott, hogy
a demokratáknak jóval fontosabb az ukrajnai háború, mint a republikánusoknak, az Izrael–Hamász-konfliktus esetében nagyjából konszenzus van, míg Tajvan inkább a republikánusokat mozgatja meg.
Az elemzés vizsgálta azt is, hogy az egyes korosztályok között fölfedezhetők-e eltérések. Az idősebb korosztályok szinte minden esetben nagyobb jelentőséget tulajdonítottak a konfliktuszónáknak, míg a fiatalokat sokkal kevésbé érdekelték ezek az események.
A legnagyobb különbség a nemzeti érdekek szempontjából az Izrael és a Hamász közötti háború kapcsán volt az idősebbek és a fiatalok véleményének összevetésében (25 százalékpont), míg a személyes megítélésnél teljesen más volt a sorrend: itt az idősebbek 77 százaléka, a fiataloknak pedig mindössze 40 százaléka tartotta személyesen fontosnak a Kína és Tajvan közötti feszültségeket.