Annyira elszabadultak az indulatok Spanyolországban, hogy az egyik üdülővárosban már turisták megölésére buzdító graffitit fújtak fel. A régió vezetője elítélte az akciót, és arra biztatta a turistákat, hogy nyugodtan utazzanak a Baleár-szigetek bármelyikére, ugyanis ezek a feliratok nem képviselik a helyiek többségének érzéseit.
Gyűlöletkeltő graffitikkel üzennek a turistáknak a spanyolországi Baleár-szigeteken élők, akik megelégelték a nyaralók miatti túlzsúfoltságot. A túlzott turizmusra adott agresszív válaszra a politikai vezetés is reagált. A manacori graffiti miatt akadtak olyanok, akik hétfőről keddre inkább lefújták a nyaralásukat, mert úgy érezték, veszélyben lennének a Baleár-szigeteken.
A spanyol üdülőváros, Mallorca egyik épületének falára az „ölj meg egy turistát” feliratot festették fel. A regionális vezetés elítélte a felirat készítőit, és arra szólította fel az érintett manacori önkormányzatot, hogy ők is tegyenek ugyanígy, valamint takarítsák le a falfestést. A Blikk kiszúrta, hogy a régió vezetője arra biztatja a turistákat, hogy nyugodtan utazzanak a Baleár-szigetek bármelyikére, ugyanis ezek a feliratok nem képviselik a helyiek többségének érzéseit.
Maria Antònia Sansó a manacori a jobboldali néppárt, a Partido Popular politikusa elhatárolódott az esettől.
Ez a graffiti semmi esetre sem képviseli Manacor lakói többségének a véleményét
– vélekedett Sansó, elismerve ugyanakkor a növekvő társadalmi nyugtalanság jogosságát.
Továbbá súlyosbodtak a tiltakozások Menorcán is. Szombaton délelőtt 250-en gyűltek össze a strand közelében lévő nyilvános parkolóban, így a turisták nem tudtak kijutni a strandra, ahol egy törölközőkből álló mozaikot készítettek, „SOS Menorca” felirattal.
A kontinensek közül minden évben Európa vonzza a legtöbb turistát. Az idei szezonban viszont több népszerű európai nagyvárosban is komoly tömegtüntetéseket szerveztek a helyi lakosok a brutális mennyiségű látogató miatt. Velencében, Barcelonában, de egyre gyakrabban szerveznek turizmus elleni tüntetéseket, mint a korábbi években. A portugál fővárosban, Lisszabonban, Prágában, valamint Amszterdamban pedig egyre több a beszámoló a látogatók és a helyiek közötti összetűzésekről.
A növekvő feszültségek okai pedig minden városban hasonlók: az elszálló bérleti díjak, a csillagászati ingatlanárak és az a kérdés, hogy a turistáknak van-e joga használni a közszolgáltatásokat. A lakások bérleti díjai azért emelkednek, mert a tulajdonosoknak jobban megéri rövid távon kiadni az ingatlanjaikat turistáknak, mint egy hosszú távra szóló szerződésben alacsonyabb, fix bérleti díjat beszedni a helyi albérlőktől. A pár napra szóló ingatlan-bérbeadások trendje azért nő, mert a turistavárosok lakástulajdonosai rákaptak az online szálláshelyfoglaló és -megosztó oldalakra, mint például az Airbnb, amelyek minden eddiginél gördülékenyebbé tették a tulajdonosoknak a lakáskiadást, de a bérleti díjakat is felverték.