A brit Munkáspárt képviselői legalább csökkenteni szeretnék az X-en töltött idejüket, de inkább alternatívát keresnek az egykori Twitter szélsőjobb felé csúszása, valamint a rajta terjedő álhírek miatt.
Egyre több, Labour párthoz tartozó parlamenti képviselő elégedetlen az X-szel. A politikusok egymás után hagyják el a platformot más közösségimédia-oldalak javára, bár van, aki csak csökkenti az egykori Twitteren töltött időt. Az okuk nem más, mint az, hogy szerintük az oldalon folyamatosan megjelennek szélsőjobboldali propagandák, valamint úgy vélik, még maga Elon Musk is álhíreket oszt meg.
A képviselők arra válaszul kezdték elhagyni a hajót, hogy a jelenleg Angliában dúló, southporti gyilkosságok utáni tüntetések kapcsán rengeteg dezinformáció terjengett az X-en. Emellett Elon Musk többször bírálta a brit vezetést, összeszólalkozott Keir Starmer miniszterelnökkel, valamint olyanokat közölt, hogy a „polgárháború elkerülhetetlen”. Elon Musk és Keir Starmer vitája azóta tovább folytatódott, ugyanis Nigel Farage szélsőjobboldali politikus posztjára, miszerint az új miniszterelnök a legnagyobb veszély Nagy-Britannia szólásszabadságára, a tulajdonos csak annyit írt, hogy „igaz”.
A Twitter egykori igazgatója, Bruce Daisley azt mondta, hogy Musknak szankciókkal vagy akár letartóztatással kellene számolnia, ha tovább folytatja a közbeszéd felkavarását.
A The Guardian elmondása alapján a parlamenti képviselők új alternatívák után néznek, mint a Meta tulajdonában álló Threads, egyesek pedig a WhatsApp-csoportok felé fordultak, emellett egyre népszerűbb az open-source Bluesky is. Jess Phillips, Nagy-Britannia belügyminisztere azt mondta, az X „kissé despotikus” lett, így jócskán csökkenti majd az oldalon eltöltött időt.
Nem csak az a lényeg, hogy Musk mit mondott, az is számít, hogy hogyan változtatta meg az X algoritmusait – megafonná változtatta a külföldi erők és a szélsőjobboldali csoportok számára, akik meg akarják mérgezni a közbeszédet. Senkinek nem lenne szabad ilyen erőt birtokolnia
– írta Josh Simons, Makerfield munkáspárti képviselője.
Emellett szigorítana a közösségi médiát érintő szabályokon a nagy-britanniai vezetés, miután szélsőjobboldali személyek azt terjesztették az oldalon, hogy egy muszlim menedékkérő volt a felelős a Southportban történt tragédiáért. Minél előbb szeretnék bevezetni az Online Biztonsági Intézkedést, amely pont az ilyen esetektől védené a közbeszédet és az állampolgárokat.