Index Vakbarát Hírportál

Tizennyolc év börtönt kapott egy „deepfake pedofil” az Egyesült Királyságban

2024. október 28., hétfő 19:25

Hugh Nelson mesterséges intelligenciát használt arra, hogy valódi, akár négyéves gyerekek ártatlan fotóit meztelenséget, nemi erőszakot és kínzást ábrázoló jelenetekké manipulálja. Az ítéletet kimondó bíró szerint „lehetetlen tudni”, hogy erőszakoltak-e meg vagy szexuálisan zaklattak-e gyermeket Nelson bátorításának eredményeként.

Tizennyolc év börtönre ítéltek csütörtökön az Egyesült Királyságban egy kezdő filmest, aki a mesterséges intelligenciát arra használta, hogy gyerekeket ábrázoló, illetlen képeket készítsen – írja a Daily Mail.

Az elítélt Hugh Nelson arról beszélt, hogy „értékes szolgáltatást” nyújtott azzal, hogy „megbízásokat” fogadott el a felvételeken szereplő fiatalok rokonaitól és családi barátaitól. A lap szerint a férfi 80 fontot kért el tőlük azért, hogy egy gyermek valós képét 3D-s „karakterré” változtassa, akit fizikailag és szexuálisan bántalmaznak.

A 27 éves férfi – miután szembesítették a „beteg” deepfake-gyárával kapcsolatos bizonyítékokkal – a kamerák felvételein bevallotta a nyomozóknak, hogy tettei „teljesen groteszkek” voltak. Az ítélethirdetéskor azonban már nem mutatott érzelmet, amikor 18 év börtönbüntetést kapott, és felkerült a szexuális bűnözők nyilvántartásába is.

A Daily Mail szerint a Bolton melletti családi házában tevékenykedő Nelson mesterséges intelligenciát használt arra, hogy valódi, akár négyéves gyerekek ártatlan fotóit meztelenséget, nemi erőszakot és kínzást ábrázoló jelenetekké manipulálja. Mindezzel csaknem ötezer fontot keresett, de több „felvételt” ingyen készített el.

Beépített rendőr buktatta le

Az egyik üzenetben egy beépített rendőrnek azzal dicsekedett egy nevető emoji kíséretében, hogy az általa készített felvételeken többek között „verések, fojtogatások, akasztások, vízbe fojtások, lefejezések és nekrofília” szerepel.

Ezeket a megrázó és undorító képeket ön anyagi haszonszerzés céljából továbbította. Az ön számára a beépített rendőr csak egy újabb névtelen ügyfél volt. Ön nem volt tekintettel az ön által készített képek terjesztésének lehetséges következményeire, és nem is törődött azokkal. Ön azt mondta a beépített rendőrnek, hogy »a legtöbb ember, aki megbízást ad nekem, nem ba***a meg / nem tudja megb***ni az unokahúgát, lányát és a többi, így én úgy látom, hogy értékes szolgáltatást nyújtok«

– mondta a bíróságon a bíró. 

A bíró szerint „lehetetlen tudni”, hogy erőszakoltak-e meg vagy szexuálisan zaklattak-e gyermeket Nelson bátorításának eredményeként, hozzátéve, hogy ezen az alapon sajnos nem lehet elítélni őt.

„Önnek fogalma sem volt arról, hogy kik voltak azok, akikkel kommunikált, vagy hogy mi történhetett az ön által adott bátorítás eredményeként. Fogalma sem volt arról, hogy az Ön által készített képeket mások milyen széles körben fogják terjeszteni, és milyen célokra fogják felhasználni. Hangsúlyozni kell, hogy (...) Ön arra kívánta bátorítani vagy segítséget nyújtani azoknak, akikkel kommunikált, hogy vegyenek részt egy gyermek megerőszakolásában.

A Nelson elítélését biztosító csoport– amely feltehetően az első ilyen jellegű ítéletet hozta az Egyesült Királyságban – arra figyelmeztetett, hogy a gyermekbántalmazók egyre inkább kihasználják a mesterséges intelligencia gyors fejlődését. A Watch Foundation kutatói 30 nap alatt 3512 olyan képet találtak egy dark webes fórumon, amelyek mesterséges intelligencia segítségével készültek gyermekek szexuális zaklatásáról.

Ebben a cikkben a szexuális visszaélés a téma. Kérjük, olvassa el erről szóló írásunkat is!

Ha önt vagy ismerősét erőszak éri a kapcsolatában, vagy ha valakiről úgy véli, emberkereskedelem áldozata lett, hívja az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálatot a belföldről ingyenes, 06 (80) 20-55-20-as számon.

A NANE Egyesület bántalmazott nőknek és gyermekeknek szóló segélyvonala szerda kivételével minden hétköznap 18 és 22 óra között ingyenesen hívható a 06 (80) 505-101-es telefonszámon.

Rovatok