A magyar származású brit–amerikai biztonságpolitikai szakértő és politikai tanácsadó, Sebastian Gorka (Gorka Sebestyén) is versenyben van a Trump-kormányzat egyik fontos tisztségéért – számolt be a Politico című lap amerikai kiadása.
Donald Trump már megkezdte kormánya megalakítását, és több vezető pozícióra is megnevezte emberét az utóbbi napokban. Legutóbb épp az egészségügyi miniszterét nevezte meg.
Mint a Politico írta, a Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsadójának helyettesét még mindig keresik az új kormányzatban, és a tisztségért ketten vannak versenyben a lap információi szerint:
A lapnak három, névtelenséget kérő forrás beszélt arról, hogy ők ketten lehetnek esélyesek a tisztségre. Megjegyezték, hogy mindketten megosztó személynek számítanak, és egyes washingtoni körökben nemtetszést váltana ki a jelölésük,
másrészt viszont Trump – bármelyiküket is választja – egy olyan személyt helyezne pozícióba, aki az első kormányában már bizonyította hűségét.
Véleményük szerint e két személy jelöltsége aláhúzza azt is, hogy a Trump-kormányzat harcias hangnemet készül megütni a külpolitikában. A két jelölt közül Anton nem reagált a Politico megkeresésére, míg Gorka melegebb éghajlatra küldte az őt kérdező újságírót.
Ugyanakkor a Politico egyik forrása úgy véli, hogy Michael Antonnak van nagyobb esélye a tisztség elnyerésére. Ami a nemzetbiztonsági tanácsadó tisztségét illeti, Trump arra már Michael Waltz floridai képviselőt választotta ki.
Mint említettük, Sebastian Gorka korábban Orbán Viktor tanácsadója volt ugyan, de tavaly már meglehetősen kritikus hangon beszélt a magyar kormányfő politikájáról. Akkor a Válasz Online-nak adott egy hosszú interjút, amelyben Ukrajna jogos önvédelmi harcáról beszélt a háborúval összefüggésben, Vlagyimir Putyin orosz elnököt pedig egyenesen „hidegvérű gyilkosnak” titulálta.
Ezenkívül kifejtette véleményét Orbán Viktor háborúhoz való hozzáállásáról is, amit „gusztustalannak” nevezett. Úgy vélekedett, a miniszterelnök hozzáállása „erkölcsi korrupció, melyet a marxista elvek okoztak Magyarország lelkében”.
E rothadás mélysége magyarázza részben azt, hogy most miért élek amerikaiként az Egyesült Államokban
– mondta.