Christopher Wray szerdán számolt be arról, hogy lemond az FBI éléről, de csak Joe Biden mandátumának lejártát követően. Donald Trump már az utódját is kijelölte Kash Patel személyében. Wray vezette a nyomozást a Capitoliumnál 2021. január 6-án történt események miatt, azonban a republikánusok folyamatosan kritizálták. Az utóda viszont hűséges Trumphoz, és ő is követelte az FBI vezetésének lemondását.
Christopher Wray szerdán bejelentette, hogy „hetekig tartó alapos gondolkodás után”, Joe Biden mandátumának lejártát követően lemond az FBI igazgatói posztjáról. A bejelentés mindössze másfél héttel azután történt, hogy Donald Trump megválasztott amerikai elnök közölte, Kash Patelt kívánja jelölni a posztra − írta meg az ABC News.
Wray az FBI élére 2017 augusztusában került, még Trump első elnöki ciklusa alatt, amikor az elnök elbocsátotta elődjét, James Comey-t az ügynökség oroszországi összejátszási ügye miatt. Comey később a Kongresszus előtt azt vallotta, hogy nem volt bizonyíték az összejátszásra, de az FBI-nak „volt alapja az ügy kivizsgálására”.
Ezt követően Christopher Wray vizsgálta ki a Capitolium elleni 2021. január 6-i támadást, valamint több száz kínai kémkedési ügyet, illetve ő vezette a nyomozást az elnöki titkos dokumentumok kezelésével kapcsolatban.
A republikánusok többször kritizálták Wrayt politikai befolyásolással és az átláthatóság hiányával. Chuck Grassley iowai szenátor, a szenátus igazságügyi bizottságának leendő elnöke december 9-én levélben fejezte ki bizalmatlanságát az FBI igazgatója és helyettese iránt. „Az ország érdekében itt az ideje, hogy ön és helyettese továbblépjen életének következő szakaszába” − írta Grassley.
Donald Trump megválasztott elnök december elsején közösségi oldalán jelentette be, hogy Kash Patelt választotta az FBI élére. Személyében a leendő államfő harcostársat találhat az amerikai „mélyállam” ellen folytatott küzdelemben, a jelölt korábbi megjegyzéseinek fényében megválasztása esetén komoly tisztogatás kezdődhet Washingtonban.
A 44 éves Kash Patel korábban szövetségi ügyészként és kirendelt ügyvédként dolgozott. Trump-körökben azután vált ismertté, hogy felháborodását fejezte ki az FBI azon vizsgálata miatt, hogy a volt amerikai államfő kampánya összejátszott-e Oroszországgal a 2016-os elnökválasztásba történő beavatkozás érdekében. Az FBI vezetőségének kirúgását követelte a szövetségi bűnüldözés „sarkára” állításának részeként.