Pete Hegseth töltheti be az amerikai védelmi miniszteri feladatokat, miután a szenátus 50-50-es szavazategyenlősége után a felsőház hivatalos elnökének mindent eldöntő voksa az ő személyének kedvezett. A 44 éves katonai veterán Donald Trump amerikai elnök jelöltje volt. A demokraták közül többen megkérdőjelezték a jelölt alkalmasságát a Pentagon irányítására.
Az amerikai szenátus megszavazta Pete Hegseth-et amerikai védelmi miniszternek pénteken, így Donald Trump jelöltje hivatalba léphet.
A washingtoni idő szerint késő este tartott, név szerinti szavazáson a 100 tagú szenátusban 50-50-es szavazategyenlőség alakult ki, amelyet JD Vance alelnök, a felsőház hivatalos elnökének döntő voksa oldott fel.
Pete Hegseth miniszterségét az 53 republikánus szenátorból hárman ellenezték, ezt követően alakult ki a szavazategyenlőség.
A 44 éves katonai veterán jelöltségét és szenátusi megerősítését övezték a legkomolyabb kétségek Donald Trump jelöltjei közül. Pete Hegseth esetében a szakmai kifogások között a demokraták többsége azt hangoztatta, hogy nincs katonai szervezetet illetően vezetői tapasztalata.
A korábban Afganisztánban is szolgált volt katonát, veteránok segélyezésével foglalkozó civil szervezetek korábbi vezetőjét mintegy 4 órán keresztül kérdezték a múlt heti szenátusi szakbizottsági meghallgatását. Többször éles és személyeskedő vita alakult ki Donald Trump jelöltje és demokrata politikusok között.
A demokraták közül többen megkérdőjelezték a jelölt alkalmasságát a Pentagon irányítására, és szexuális zaklatással vádolták.
Kérdezték többek között nézeteiről a nők hadseregben szükséges részvételéről, az LMBTQ-emberek katonai szolgálatáról. Pete Hegseth lejárató kampányt említett, ami véleménye szerint ellene indult a politikai baloldalon, és úgy fogalmazott, hogy
az amerikai hadseregbe szeretné visszahozni a „harcos szellemiséget”.
Azt hangoztatta, hogy a katonai alkalmasság feltételeit mindenki számára egységesen kell megállapítani, valamint arra hívta fel a figyelmet, hogy a védelmi kiadások mértéke az Egyesült Államokban a GDP 3 százaléka alá csökkent.
Feladatának mondta, hogy megvalósítsa Donald Trump elnöki célkitűzését, a „békét az erő által” politikáját.