Index Vakbarát Hírportál

Cápatámadás végzett egy tinédzserrel Ausztráliában, mindössze 100 méterre a parttól

2025. február 3., hétfő 19:13

Cápatámadásban vesztette életét egy tinédzser lány az ausztráliai Queenslandben, egy népszerű strand partközeli részén. A lány életveszélyes sérüléseket szenvedett, a kiérkező mentők pedig már nem tudták megmenteni az életét.

A mentősökhöz hétfőn súlyos cápaharapásról érkezett bejelentés a Brisbane-től északra fekvő, népszerű Woorim Beach területéről – írja a BBC a Queenslandi Mentőszolgálat X-bejegyzése alapján. A rendőrség később megerősítette, hogy a lány életveszélyes sérüléseket szenvedett a felsőtestén, és nem sokkal a mentők kiérkezése után meghalt. Az ausztrál média jelentése szerint a lány 17 éves volt.

A strand körüli vizekben sok cápa él, de a támadás szinte közvetlenül a népszerű szörfözőhely partjának közelében történt. A lány a Bribie-sziget előtti vizekben úszott, amikor megtámadta a cápa, amelynek pontos faját nem sikerült azonosítani. 

A parthoz közeli vizeket éppen a cápák nagy száma miatt úgynevezett drumline-ok, vagyis a tengerfenékhez rögzített hordók védik, amelyek csalival ellátott horgok segítségével fogják be a cápákat. Ezek egy részét elaltatják, míg a többi egyedet áttelepítik máshová. 

Idén ez már a második halálos cápatámadás Ausztrália vizein, miután január 2-án Dél-Ausztrália partjainál halt meg egy szörfös. Brisbane környékén legutóbb 2006-ban történt halálos cápatámadás, amikor a 21 éves Sarah Whiley halt meg, miközben a barátaival úszott.

A kormány a hivatalos honlapján azt írja, hogy Queenslandben ritkán fordulnak elő cápatámadások, és a legtöbb helyi cápafaj nem is jelent veszélyt az emberekre.

Rovatok