Akár tetszik, akár nem, a celebeknek is megvan a a véleményük a politikáról, ami különleges helyzetükből adódóan rengeteg emberhez jut el. A jelenlegi kampány alatt is jól látszik, hogy sokan aktívan kihasználják óriási követőbázisukat, hogy szavazásra buzdítsanak, vagy a nekik tetsző jelölt irányába terelgessék az embereket. Clinton és Trump csatája rendkívül kiélezett, ennek megfelelően pedig mindkét oldalon találni igazán nagy neveket – habár Hollywood többsége egyértelműen Clinton-párti, többen is részt vettek a sztárok közül különböző kampányrendezvényeken –, akik közül a Vanity Fair és a Daily News összefoglalóiból válogattunk.
150 ezer dollárt, vagyis több mint 40 millió forintot fizetett egy amerikai médiacég Karen McDougal Playboy-modellnek, hogy sehol se jelenhessen meg a története a republikánus elnökjelölttel folytatott románcáról, írja a Wall Street Journal a lap birtokába jutott dokumentumok alapján.
A Donald Trump-párti National Enquirer bulvárlap augusztusban 150 ezer dollárt fizetett McDougalnek a sztoriért, miszerint 2006-ban viszonyt folytatott a vállalkozóval, aki akkoriban már házas volt. A cikk azonban soha sem jelent meg, ugyanis az újságot kiadó American Media vezérigazgatója, David Pecker régi barátja és üzletfele Trumpnak, és azért vásárolta meg a sztorit, hogy soha ne jelenhessen meg a sajtóban.
McDougal több médiafelületet is megkeresett a történetével, végül az American Media ajánlotta érte a legtöbb pénzt. A Wall Street Journalhez került szerződés szerint a cég exkluzív jogokkal rendelkezik minden olyan történettel kapcsolatban, amiben McDougal szexuális közelségbe került egy házas férfivel. Az egykori modell a szerződés érelmében sem a sajtóban, sem a közösségi médiában nem nyilatkozhat az ügyről, különben 150 ezer dollárt kell fizetnie.
Hillary Clinton, a demokraták elnökjelöltje pénteken két felmérés szerint is vezetett Donald Trump republikánus elnökjelölt előtt. A The Washington Post elemzése szerint azonban Trumpnak áll a zászló, írja az MTI.
A RealClearPolitics összesítése szerint Clinton 2,3 ponttal vezet országosan, de több csatatérállamban, köztük a nagyon fontos New Hampshire-ben is megerősödött Trump. A FiveThirtyEight felméréseket összesítő modellje szerint Clintonnak 64,5 százalék, Trumpnak 35,5 százalék esélye van megnyerni a keddi választást.
Az amerikai hírszerzés arra figyelmeztette a terrorellenes erőket, hogy az al-Kaida három államban csaphat le hétfőn, a választások előtti napon, közölte a CBS News.
A csatorna szerint New York, Texas és Virginia mind lehetséges célpontok, de ennél pontosabban nem határozták meg a fenyegetett helyszíneket.
Donald Trump felesége, az egykori modell Melania Trump is megtolja férje kampányhajráját, a billegő államokban három önálló rendezvényt is tart. Ez azért is nagy szó, mivel a szlovén származású Melania Trump nem túl jó szónok, a nyári elnökjelölő konvenció óta nem is szólalt fel kampányrendezvényen - akkor beszédében sem volt sok köszönet, mivel kiderült, hogy (beszédírója) egész bekezdéseket plagizált Michelle Obama 2008-as demokrata konvención elmondott beszédéből. Csütörtök délután Pennsylvania Mike Pence alelnökjelölt feleségével, Karen Pence-szel közösen lépett fel.
Hillary Clinton tévés hirdetésekbe öli a pénzét az utolsó napokban, és Pennsylvaniába mozgósít a választás előtti estére. Közben az FBI állítólag kiterjedt nyomozást folytat a Clinton Alapítvány miatt.
Nem kell majd nagyon messzire mennie az amerikai elnökválasztás vesztesének, hogy gratuláljon a nyertesnek november 8-án, Hillary Clinton és Donald Trump ugyanis egyaránt New Yorkban tartja az eredményváró buliját, egymástól alig három kilométerre.
A döntés nem igazán meglepő, hiszen mindkét jelölt New York-i kötődésű. Bár Clinton eredetileg Chicago mellett született, szenátorrá mégis New Yorkban választották, és ebben az államban van a birtokuk is. Trump pedig itt csinálta meg a szerencséjét abból a pénzből, amit a szintén New Yorkban meggazdagodott apjától kapott. Az viszont nem gyakori, hogy a két jelölt és támogatói egy városban, sőt, egy környéken izgulják végig a választásokat.
Egy szerdán közzétett közvélemény-kutatás szerint Hillary Clinton ismét ugyanannyival vezet Donald Trump előtt, mint az előtt, hogy az FBI pénteken bejelentette, hogy újraindította a nyomozást az e-mailjei ügyében.
A Reuters hírügynökség és az Ipsos közvélemény-kutató felmérése szerint a demokrata párti politikus országosan ismét 6 százalékponttal népszerűbb republikánus ellenlábasánál azok körében, akik várhatóan elmennek majd szavazni jövő kedden, vagy már szavaztak is.
Az FBI nyilvánosságra hozott egy jelentést, ami Bill Clinton 15 évvel ezelőtti, egyik utolsó intézkedését vizsgálta, ezen pedig megint felháborodtak a demokraták.
Miközben az elmúlt héten Donald Trump közelebb került az országos felmérésekben az utolsó összesítések szerint mindössze 2 százalékponttal vezető Hillary Clintonhoz, úgy tűnik, a magyarok inkább a demokrata jelölthöz húznak, amennyiben az amerikai elnöki székről van szó.
Sokkal kevesebben vannak azok, akik a republikánus Donald Trumpot látnák szívesebben (11%) az Egyesült Államok élén. Meglepően magas azoknak az aránya (az összes megkérdezett 35%-áról van szó), akik ebben a kérdésben nem nyilvánítanak véleményt. Vagy azért, mert nem érdekli őket az amerikai elnökválasztás, vagy azért, mert nincs elegendő információ a birtokukban a döntéshez.
Van egy nagyon furcsa közös metszete Hillary Clinton és Donald Trump kampányának: mindketten rendszeresen hazajárnak aludni. Ez elsőre nem tűnik olyan furcsának, hiszen az embereknek az a szokásuk, hogy az otthonukban alszanak. Csakhogy az amerikai elnökjelölteknél korábban luxusnak számított az ilyen, főleg a kampányhajrában.
Egyértelműen impeachment vár Hillary Clintonra, ha megtartva szűkülő előnyét Donald Trumppal szemben végül megnyeri az elnökválasztást – állítja Ron Johnson. Igaz, a republikánus szenátor, miközben az emailbotrány kapcsán bűnvádi eljárással fenyegeti az elnököt, azt is elismeri, hogy elég gyenge az elnökjelölti felhozatal mindkét oldalon.
Megjelentek a Washington Post és az ABC News követéses közvélemény-kutatásának legújabb eredményei: azok szerint egy hajszállal, de átbillent az állás Donald Trump javára. Míg legutóbb még 1 pontos előnyt jeleztek Hillary Clintonnak, a kedd reggeli jelentés szerint 46:45 arányban már a republikánus elnökjelölt vezet országosan.
Miután az elmúlt napokban minden Hillary Clinton emailjeiről szólt megint, a demokrata jelölt kampánycsapata „égbekiáltó kettős mércével" vádolja James Comey FBI-igazgatót.
Amerika történetének két legkevésbé népszerű elnökjelöltjének küzdelméből egy hét van hátra, de ez biztosan rettentő izgalmasan alakul majd. Csak a hét közepére derülhet ki pontosan, mennyit számított az FBI igazgatójának pénteki bejelentése, ami után az elmúlt napokban megint minden a felmérésekben vezető Hillary Clinton emailjeiről szólt. Az biztos, hogy Donald Trump a múlt héten erősödni tudott országosan és több csatatérállamban is, főként a republikánusok sorakoztak fel mögé. A legnagyobb kérdés viszont most már a bizonytalanok, és a kis jelöltek szavazóinak döntése lehet.
„Még senki se hallott” Evan McMullinról, Utah állam egyik független jelöltjéről – mondta a Fox Newsnak egy interjúban Donald Trump. Szerinte McMullin – aki évekig a CIA tisztje volt, majd pedig republikánus politikusok mellett dolgozott – nem más, mint a Weekly Standard nevű lap szerkesztője, William Kristol bábja.
Nagy nyomás alá került az FBI igazgatója, hogy a Szövetségi Nyomozó Iroda mielőbb hozza nyilvánosságra, milyen e-mailekre bukkant, melyeknek közük lehet ahhoz, hogy Clinton külügyminiszterként privát e-mailcímét használta, de a hatóságnak vasárnapra sikerült megszereznie a bírói engedélyt a levelek tüzetes átvizsgálásához - árulták el az ügyet ismerő források Washingtonban.
A bennfentesek világossá tették, hogy bíró által kiállított felhatalmazás nélkül az FBI nem vizsgálhatta volna át a dokumentumokat, ám az FBI-nak vasárnap sikerült beszereznie a bírói parancsot, hogy átvizsgálhassák az újabb adathalmazt. James Comey, az FBI igazgatója pénteken arról tájékoztatta a washingtoni törvényhozást, hogy egy másik ügyben olyan levelekre bukkantak, melyek relevánsak lehetnek azzal a vizsgálattal kapcsolatban, melyet az FBI korábban Clinton e-mailjei miatt folytatott. Az továbbra sem világos, hogy mikor hozhatja nyilvánosságra az FBI, hogy pontosan mit is találtak.
Harry Reid, a demokraták vezetője a szenátusban levelet írt Comeynak, melyben azt írja, hogy az FBI igazgatója megsérthette azt a törvényt, amely tiltja, hogy a kormány beavatkozzon a választási folyamatba. John Podesta, Clinton kampánymenedzsere úgy vélte, Comey bejelentése "túl sok célozgatást és túl kevés tényt" tartalmazott. Egyelőre semmit nem tudni arról, mit is talált pontosan az FBI. "Semmi nem bizonyít bűncselekményt, nem hangzott el bűncselekménnyel kapcsolatos vád. Semmi nem utal arra, hogy ennek egyáltalán köze van Hillaryhez" - fogalmazott Podesta.
Donald Trump republikánus jelöltnek igaza lett: tényleg megpróbáltak csalni az amerikai elnökválasztáson, bár nem a demokraták és tömegesen, hanem egyetlen Trump-szavazó hirtelen ötlettől vezérelve, magányos akcióként.
Bár Loretta Lynch főügyész és helyettese, Sally Yates tiltakoztak a döntés ellen, az FBI igazgatója, James Comey úgy döntött, hogy értesíti a Kongresszust a Hillary Clinton e-mail-botrányával kapcsolatos nyomozás állásáról.
Az Igazságügyi Minisztérium és az FBI bevett gyakorlata szerint a politikai témájú nyomozásokkal kapcsolatban nem szoktak publikus nyilatkozatokat tenni 60 nappal a választások előtt. Comey mégis ezt az utat választotta.
Nem tudjuk, hogy az Amerikába szakadt magyarok őrizték meg vérmérsékletüket, vagy az amerikaiak sajátították el a kelet-európai hisztit a mostani választási kampányban, ami a végletekig megosztotta az amerikai társadalmat. Az viszont biztos, hogy a megkérdezett egykori magyarok olyan képet festettek a választás előtti hangulatról, mintha nem is az Egyesült Államok, hanem a Kossuth téri fütyülős demonstráció lenne a helyszín.
Csak hogy felvegyük a ritmust, bevezetőnek néhány gondolat.
„Hillary korupt zsidó.” „Trump ... mindenkit becsap, ha az érdeke úgy kívánja. A háttér banki hatalom kiszolgálója.” Hillary „Sorossal es másokkal együtt igyekszik elcsalni a választást.” „Clinton világszínvonal, Trump óvodás színvonal.”
A neveken kívül az olyan válaszok jelezték, hogy mégsem itthon vagyunk, mint hogy:
Nem szeretnem, hogy Magyarorszag vagy Oroszorszag sorsara jussunk.
– ahogy azt egy demokrata szavazó írta.
A zaklatott helyzet kérdőívünk nyomán tárult fel előttünk. A kérdéseket Amerikában élő, szavazásra jogosult egykori magyar állampolgároknak küldtük el, mert arra voltunk kíváncsiak, hogy létezik-e sajátosan magyar válasz a Hillary vs. Trump kérdésben.
A hazájukat elhagyó honfitársaink egyértelműen demokraták, hiszen saját bőrükön tapasztalták meg a pártra inkább jellemző befogadást és toleranciát? Vagy pont fordítva: az őshazájuktól távol élő amerikás magyarokban felerősödik a nacionalizmus, és így elbódítja őket a radikálisabb Trump?
Bár a beérkezett 58 válasz reprezentatívnak nem mondható, de már elég ahhoz, hogy véleményt formálhassunk arról, hogy fest a közelgő elnökválasztás egykori honfitársaink szemszögéből.
12 nappal az amerikai elnökválasztás előtt az FBI bejelentette, hogy
A szövetségi nyomozóiroda igazgatója, James B. Comey pénteken, a szenátus igazságügyi bizottságának írt levelében árulta el, hogy egy, az eredeti ügyhöz nem kapcsolódó esetben fedezték fel, hogy vannak még olyan emailek, melyeket figyelembe lehet venni annak eldöntésénél, vajon Hillary Clinton külügyminiszterként tanúsított, feltűnően hanyag adatkezelése átlépte-e a törvényesség határát.
Magyar idő szerint péntek este újabb részletek derültek ki: Az FBI Clinton vezető tanácsadójának és az ő férjének lefoglalt telefonjain talált meg – a New York Times információi szerint akár több ezer – olyan emailt, melyről a nyomozók úgy ítélték, köze lehet az email-botrányhoz. Huma Abedin épp válófélben van demokrata képviselőként is dolgozó férjétől, Anthony Weinertől. A New York-i férfi 2011-ben amiatt volt kénytelen lemondani képviselői posztjáról, mert Twitteren küldözgetett egy nőnek meztelen képeket önmagáról, 2013-ban -épp, miután bejelentkezett New York polgármesteri székéért - kiderült, hogy minimum hat nőnek küldött képeket a péniszéről. A válóokot végül az a fotó szolgáltatta (csak erős idegzetűeknek!), melyen Weiner dudorodó alsógatyával fekszik az ágyán - fiára vigyázva. Ezt a képet egy vele flörtölő 22 éves - egyébként fanatikus Trump-rajongó - nőnek küldte el.
Donald Trump republikánus párti elnökjelölt helyi idő szerint csütörtökön egy ohiói kampányrendezvényen kijelentette: nem is kellene megtartani az elnökválasztást, elég lenne őt kihirdetni győztesnek.
Leszállás után kicsúszott a futópályáról Donald Trump alelnökjelöltjét, Mike Pence-t szállító Boeing 737-700-as repülőgép a new yorki LaGuardia repülőtéren, írja az Airportal.hu.
#Breaking: VP candidate Mike Pence onboard an Eastern 737-700 has had a runway excursion at New York's La Guardia Airport (pic @noahgraycnn) pic.twitter.com/ZZ0HH8ITgX
— Alex Macheras (@AlexInAir) October 28, 2016
Az esemény október 27-én a késő esti órákban történt, a baleset időpontjában esett az eső, a futópálya nedves volt. A gép lecsúszott a futópálya felületéről és annak végén, a laza, füves talajon állt meg, futóművei részben elsüllyedtek a sárban, de a futószárak nem törtek ki a helyükről.
18 éves gépet az Eastern Airlines üzemelteti. Az esemény során személyi sérülés nem történt.
Érdekes, hogy miután a legdurvább, normális esetben politikai öngyilkossággal felérő politikai balhék is simán lepattantak Donald Trumpról, végül üzleti- és főleg magánéleti botrányaival sikerült komolyan megfogni őt. Ezek olyan durva és ijesztő képet festenek Trumpról, hogy mellette egyelőre elsikkad a Hillary Clinton gázosabb ügyeit megszellőztető újabb WikiLeaks-csomag.
Los Angelesben letartóztatták azt a férfit, aki szerda hajnalban megrongálta Donald Trump csillagát a Hírességek sétányán Hollywoodban - írja az MTI.
James Otis, aki építőmunkásnak adta ki magát, kalapáccsal verte szét a csillagot. Rö gtönzött sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy Trump nőkkel kapcsolatos megjegyzései borították ki.
A csillagot azért akarta kivenni a betonból, hogy elárverezze, és az aukció bevételét annak a 11 nőnek akarta felajánlani, akik az elmúlt hetekben a nyilvánosság elé állva feltárták, hogy Donald Trump szexuálisan zaklatta őket.
Kevesebb mint két hét van hátra a november 8-i amerikai elnökválasztásig, amikor eldől, hogy Hillary Clinton, vagy Donald Trump lesz az Egyesült Államok következő elnöke. Trump nemcsak országosan van lemaradva, hanem
A republikánus jelöltnek ettől még maradt esélye, de egy Trump elnökségnél most annak is sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy Clinton nemcsak nyer, hanem átütő győzelmet arat. Megnéztük a felmérések alapján egyenként azokat az államokat, amik igazából számítanak, köztük egy olyat, ahol akár egy harmadik jelöltnek is esélye lehet a nagyok mellett.
A szerdán egy washingtoni hotelének megnyitójára elugró Donald Trump és a kampánycsapata továbbra is hangsúlyozza, hogy a milliárdos még mindig nyerhet. Trump egyik fia, Eric arról beszélt, hogy apja 10 ezer ember előtt beszélt Clevelandben, míg Hillary Clinton és alelnökjelöltje, Tim Kaine gyűlésén csak 600-an voltak egy pennsylvaniai csarnokban. Rudy Giuliani volt New York-i polgármester pedig azzal próbált érvelni, hogy Trump rosszabbul áll a republikánusok között, mint anno Mitt Romney 2012-ben, de szerinte több demokratát és függetlent tud megszólítani.
Hillary Clinton azonban közben már bejelentette, hogy a maga részéről végzett Trumppal, akinek a válla felett átnézve pozitívabb üzenettel próbál felkészülni esetleges elnökségére. Clintonék célja emellett az, hogy minél több államot söpörjenek be, amitől azt remélik, hogy így kivédhetnék Trump csalásról szóló érvelését is.
Donald Trump republikánus elnökjelölt megszakította kampányát, hogy az amerikai szövetségi fővárosban megnyissa a saját szállodáját - írja az MTI.
A republikánus elnökjelölt döntése nem kis vitát kavart. Azzal vádolják, hogy az elnökválasztási kampány finisében a kampányt saját üzleti érdekei reklámozására is felhasználja. Donald Trump kedden, a floridai Miamiban kampányolva, meglátogatta a Miami mellett lévő golfpályáját is (ahol egyébként interjút adott a Reuters tudósítójának). Döntéseit kampánymenedzsere, Kellyanne Conway magyarázta az NBC televízióban, azzal érvelve, hogy mindez kiemeli Trump üzleti tapasztalatait, s különben is - mondta Conway - Hillary Clinton is volt már távol a kampánytól öt napon keresztül.
Hillary Clinton egyébként szerdán ünnepli hatvankilencedik születésnapját. A demokraták elnökjelöltje egész nap Floridában kampányolt és arra kérte a választókat, hogy vegyenek részt a korai szavazáson. Az Egyesült Államokban ugyanis 36 szövetségi államban és Washington DC-ben lehetőség van a november 8-i elnökválasztás előtti, korai szavazásra.
Meglepő, de valahol logikus döntést hozott Donald Trump, aki az elnökválasztási kampány hajrájára felhagy a pénzgyűjtéssel, és a pénzért kalapolás helyett inkább az emberek közé megy kampányolni. Ez persze egyáltalán nem azt jelenti, hogy bedobná a törölközőt, pusztán csak az eddig felhalmozott – a demokratákénál azért jóval kevesebb – pénzéből fejezi be a kampányt.
Az aktívan kampányoló Barack Obama elnök vasárnap Las Vegasban Donald Trump mellett a republikánus szenátorokat, kongresszusi képviselőket és kormányzókat is kiosztotta. Miután Hillary Clinton átlagosan 6 ponttal vezet országosan Trump előtt, és a csatatérállamok többségében is jobban áll a republikánus jelöltnél, Obama is főként arra koncentrált, hogy a szenátusi többségért küzdő demokratákat segítse.
Az amerikai elnökválasztáson a demokrata párt jelöltjeként induló Hillary Clinton egy sajtónyilatkozatban kijelentette, hogy a továbbiakban nem érdekli, mit mond republikánus ellenfele, Donald Trump, a folyamatos szájkarate helyett inkább a fontos kérdésekre koncentrál majd a választásokig fennmaradt időben.