Index Vakbarát Hírportál

Szavazzon az Indexen: melyik a legszebb új tűzfal a városban?

2016. október 17., hétfő 10:56

Idén is rengeteg szürke fal lett színesebb a városban a Színes Város Budapest Fesztivál jóvoltából, ezúttal is nálunk dönthet arról, melyik volt a legszebb. Bemutatjuk az idei tűzfalakat, a cikk végén pedig szavazni tud a kedvencére. Csütörtökön 11-kor zárjuk az urnákat.

Fat Heat & Pántya Bea: „Élő tér” – Arany János utca – Sas utca sarka

Egy különös házat ábrázol ez a fal: vékony falábakon állva szemléli a várost, szinte bármelyik pillanatban megmozdulhat a kép. És nem is annyira szinte: az alkotók rajzfilmes énjüket felfedezve és egy innovatív fejlesztő csapattal kiegészülve az urban art szolgálatába állítják a technológiát, és az augmented reality, azaz a kiterjesztett valóság segítségével mozgással töltik meg a falfestményt. 

Andrey Adno (RU): Urban Style – Nagydiófa utca 12.

Az orosz művész, Andrey Adno egy líraibb irányból, elvontabb stílusban közelítette meg a fesztivál idei tematikáját, ami a város és a víz volt. A városlakók sokszínűségét foglalja össze egyetlen alakban: a színes, többrétegű lány Budapestet jelképezi, a ruháján pedig a Duna tükröződik.

Spok (ESP) & Korse (FR): Poszeidon – Nagydiófa utca 12.

A spanyol Felix Spok Brillor és a francia KORSé a fesztivál keretén belül találkoztak először: a két külföldi művész az ókori gyökerekhez nyúlt vissza. A görög istenek világát ötvözték a rajzfilmes képi világgal. 

Sepe & Chazme (POL): „Blue in Green” – Lenhossék utca 43.

SEPE jellegzetes stilizált alakjai ülnek és sétálnak Daniel Chazme szigorú, félig elmerült, lebegő struktúrái körül. A lengyel alkotók azzal a gondolattal játszottak el, hogy mi lenne, ha víz fedne mindent, avagy egy óriásmedence, akvárium lenne a város.

Borbás Márton: A város mint nyughatatlan organizmus – Rákóczi híd, budai hídfő

Borbás Márton jelenleg a MOME tervezőgrafikus hallgatója mesterképzésen, és mellette szabadúszóként dolgozik. Többféle illusztrációs irányvonalat/stílust követ, ezen a falfestményen a város szövetének összekapcsoltságát, összetartó erejét és folytonos mozgását akarta megörökíteni.

Nyeste Lehel: Greetings from Budapest – Rákóczi híd, budai hídfő

Nyeste Lehel graffitis képalkotási módszerrel közelítette meg a város és víz tematikát. A főszereplő egy szimbolikus összekötő alak a folyó közepén: az ő grafikájában a képregényes formavilág érvényesül, megjelenik egy-egy jellegzetes épület karikatúrája is a háttérben. 

Jakócs Dorottya: Teszvesz város – Rákóczi híd, budai hídfő

Az előző képekhez képest jóval zsúfoltabb és részletgazdagabb ez a munka: a női alakok a gondoskodást, törődést, csinosítást jelképezik, ahogyan a város épül, szépül, fejlődik. A címadó műhöz hasonlóan jó sokáig lehet böngészni a képet. 

Bakos Zsuzsi: Jing-jang city, I love BP – Erzsébet híd, budai hídfő

A fiatal grafikus két munkával is indul az idei versenyben: mindkettő a víz és város tematikában készült,  kedves, játékos figurákkal dolgozta fel az idei témát, amiben a kapcsolódás, az összetartozás és az egymás kiegészítésének üzenete volt az egyik legfontosabb számára. 

Pusztai Balázs: Földön, vízen, levegőben –  Erzsébet híd, budai hídfő

Pusztai Balázs (művésznevén Pubberoner) gyakran használ állatokat szimbólumként, a kezek mint az ember, az élet megtestesítője szintén fontos visszatérő elem a képein. Budapesti élet sokszínűségét, összetettségét és egyben tagoltságát akarja visszaadni a két pillérre tervezett grafika.

Luke Embden (UK): Pop art Budapest, „Love hy Neighbour” – BAH-csomópont, Dob utca 40.

Luke idén három képével van versenyben: a BAH-csomópontnál folytatta a tavaly elkezdett  pop-art stílusú, ikonikus budapesti képkockákat, újabb élénk színekkel és az ügyesen építkező formákkal gazdagítva a további pilléreket. A Dob utca 40. szám alatt a bulinegyed egy hatalmas piros szívet kapott „Love Thy Neighbour” felirattal.

És most szavazzon: melyik volt a kedvenc tűzfala az idén?

Köszönjük, hogy szavazott!

Rovatok