Máté Gábor, a Katona József Színház igazgatója a Magyar Hangnak adott egy interjút, melynek központi – egyetlen – témája a Színház- és Filmművészeti Egyetem működésének átalakítása és az ezt övező botrány volt.
Máté elég határozottan kiáll az SZFE mellett, és egyelőre nem látja, hogy a villámgyorsan lezavart átalakítás (az intézményt egy alapítvány működteti szeptembertől) milyen gyakorlati következményekkel fog járni, és azt sem, hogy fogja kezdeni a tanévet szeptemberben.
Az egyetem mellett kiálló művészek nyílt levelére reagáló, kormánypárti színészek és rendezők által írt válaszlevélről azt mondta, felháborító az a hangnem, amit abban megengednek maguknak, és konkrét hazugsággal is vádolja a többek között Vidnyánszky Attila és Cseke Péter aláírásával ellátott dokumentum szerzőit:
A legcinikusabb, hogy Palkovics László miniszter érdemi tárgyalásokat folytatott az egyetemi közösségek képviselőivel és leültette egy asztalhoz az érintettekkel. Ez nem igaz.
Olyannyira nem, derül ki a cikkből, hogy a tanári kar semmiről nem tud, semmilyen tájékoztatást nem kaptak, és ezt Máté óriási felelőtlenségnek tartja, és nehezményezi, hogy az alapítvány kuratóriumának összetételéről sem hallottak semmit a politikai vetületen kívül.
Visszautasítja Cseke szavait az oktatás alacsony színvonaláról (akkor miért taníthat az SZFE egyik oktatója Csekénél Kaposváron, kérdezi), és egyszer és mindenkorra tisztázza, hogy a hallgatók politikai beállítottságához, véleményalkotásához a tanári gárdának semmi köze nincs.
Kálomista Gábor, a Thália Színház igazgatója (az alapítvány kuratóriumának pletykált elnöke) is ostorozta az SZFE-t, amire Máté csak annyit jegyzett meg, hogy nem nagyon érti a hangoskodást, amikor a direktort még soha nem látta vizsgán.
Kálomista folyton ideológiai képzésre hivatkozik, de akkor miért szerződtet rendszeresen olyan művészeket, akik ideológiailag fertőzöttek?
Az egyetem filmes szakával kapcsolatban azt mondta: fura, hogy a kormány szerint az egyetemnek azon a részén szakszerű, minőségi képzés folyik, míg a színművészetiről csak az ítéletek hangoznak el. Máté az SZFE melletti, békés tüntetésekről és petíciókról meglehetősen keserű véleménnyel van, szerinte az ilyeneknek Magyarországon semmi értelmük,
(...) csak a büntetés lesz nagyobb tőlük. Ha valamely csoport minél hangosabban fejezi ki elégedetlenségét, annál nagyobb kalapáccsal ütnek a fejükre.
További erősebb kijelentések: