A Volt egyszer egy varrodám társadalomkritika, korhangulat, egyben a szellemi tunyaság és a fizikai lustaság számonkérése, az elutazása előtti pár év története.
Az Index Sunday Brunch podcastje egy sikeres évadot és pár hét nyári szünetet követően folytatódik a második évaddal. A műsor szándéka szerint Magyarország kedvenceit várjuk a stúdióba. A ráérős diskurzus gyorsfénykép a vendég pillanatnyi lelkiállapotáról, aktuális munkáiról, élethelyzetéről. Az első évad csak hallgatható volt, a beszélgetések mostantól viszont videóformátumban is követhetőek, kinek melyik tetszik.
A Haris Parkba – amely beszélgetéseink helyszíne az évadban – vártuk Náray Tamást, akiről köztudott, hogy ha kell, újságírókat reggelizik. Ez most elmaradt, mondjuk lehet, hogy azért, mert ebédre érkezett. A találkozás azért is volt öröm, mert pár éve áttette lakóhelyét a napfényes Spanyolországba, és már csak elvétve látogat haza, interjút pedig ritkán ad. Így indultunk neki a beszélgetésnek. A pálya nehezített volt, de csak abban az értelemben, hogy az előző esti élő Boney M.-koncert után 5 óra alvás jutott neki az interjúig.
A felvételen a rá jellemző módon elegáns volt, igaz, nem egy korábbi Náray-kreációban érkezett, azt mondja, nem is nagyon van már saját darabja, mert:
Tudod, az a helyzet, hogy semmi sem unalmasabb a tegnapi divatnál.
A beszélgetésre új könyve apropóján került sor, ami az Utolsó reggel Párizsban folytatása. A Volt egyszer egy varrodám szeptember 15-én kerül a boltokba. Náray Tamás új regénye sokaknak fájni fog. A mű helyzet- és társadalomkritika, korhangulat, egyben a szellemi tunyaság és a fizikai lustaság számonkérése, az elutazása előtti pár év története közel 900 oldalba sűrítve.
Ezt nyilván sokaknak nem lesz jó olvasni, páran meg is fognak haragudni, akik magukra ismernek
– csinál kedvet rögtön a könyvhöz a szerző. Mostanában egy új családregényen dolgozik, emellett albumba rendezi divattervezői munkásságát, utóbbi a karácsonyi könyvpiacra jelenik meg. Ha ez kevés lenne, akkor fest, munkáiból két-három naponta el is ad valamit, emellett terveket sző.
Egyre inkább körvonalazódik, hogy kellene nyitni Spanyolországban egy cukrászdát. Ez nem tűnik irreális tervnek, még érlelem magamban
– meséli, hogy mi foglalkoztatja. Terve nincs elrugaszkodva a valóságtól, hiszen 2021 nyarán ledobta a szénhidrátbombát Magyarországra, ekkor jelent meg ugyanis a ¡Viva España! – Kedvenc spanyol süteményreceptjeim című könyve, mely a spanyol desszertkultúrában biztos kézzel kalauzolja az olvasót.
Elidőzünk azon, hogy miféle jelzések kellettek neki, hogy úgy érezze, ideje csomagolni.
Nézzék vagy hallgassák meg a sokoldalú művésszel a beszélgetést!
A műsor első évadának vendégei voltak:
Spilák Klári, Lábas Viki, Lakatos Márk, Kulcsár Edina, Gianni Annoni, Pajor Tamás, Molnár Ferenc Caramel, Varga Izabella, Herczegh Anita, Tomán Szabina, Rubint Réka, Rákóczi Feri, Zacher Gábor, Rókusfalvy Pál, Palya Bea, Kammerer Zoltán, Pártai Lucia, Lukács László, a Liu-testvérek, dr Máriás Béla.
A podcast második évada a múlt héten indult, Sárközi Ákos volt a vendégünk.
Borítókép: Náray Tamás. Fotó: Bodnár Patrícia / Index