Rendhagyó színházi előadásokkal várja az érdeklődőket a Jurányi Ház.
Az elmúlt időszakban a színházak és a színházba járók nem voltak könnyű helyzetben. A budapesti Jurányi Ház tagjai elhatározták, hogy egy kísérleti előadás-sorozattal kilépnek a színpadról, és Shakespeare után szabadon megmutatják, hogy tényleg színház az egész város.
Új értelmet adunk a mindennapok megszokott helyszíneinek és történéseinek, és a körülöttünk zajló életből csinálunk színdarabot
– olvasható az előadás-sorozat beharangozójában.
Összesen 14, egyenként körülbelül 15 perces előadást lehet végighallgatni. A rövid előadások Budapest különböző pontjain játszódnak. Például:
A közönségnek nincs más dolga, mint odamenni ezekre a helyszínekre, és átélni, ahogyan színdarabként új életre kelnek a minket körülvevő emberek, állatok, tárgyak és történések.
Az előadások a külvilágba, a közvetlen környezetünkbe, a legismertebb budapesti helyszínekre teszik át a színpadot, emellett újraértelmezik a hangjáték műfaját: „A nézők fülhallgatójában megszólaló monológok és dialógusok az egyes helyszíneken eléjük táruló látvánnyal együtt egy olyan színházi élményt hoznak létre, amilyenre korábban még nem volt példa.”
A színházkedvelő dolga egyszerű: megérkezik a helyszínre, elfoglalja a helyét, felteszi a fülhallgatót, és online elindítja az adott helyszínen játszódó színdarab hanganyagát. Fontos, hogy az érdeklődő valóban a kijelölt pontokon kapcsolódjon be a sztorikba, hiszen az előadások szereplői az ott lévő élő és élettelen dolgok, amely karaktereknek a színészek kölcsönzik a hangjukat.