A színház produkciós menedzsere egy korábbi interjújában elmondta: a jegybevételeken túl még legalább 200 millió forintra van szükségük ahhoz, hogy működni tudjanak.
Az Átrium közösségi oldalán közzétett adatok szerint a péntek délutánig beérkezett és eddig feldolgozott felajánlások után június 27. és július 15. között összesen 72 368 671 forint érkezett felajánlásként magánszemélyektől és cégektől a színházhoz egyszeri támogatásként, Mecénás Klub-tagságként, illetve székkeresztelőként.
A teljes támogatási összeg Budapest Főváros Önkormányzatának eddig beérkezett 15 millió forintos játszási támogatásával együtt 87 368 671 forint, ami az Átrium 2022. évi működési költségének közel 44 százaléka.
A Facebook-bejegyzés említést tesz a kulturális miniszterhelyettesről, aki szerint a háborús helyzet indokolja – a rezsicsökkentés megszüntetésétől a kata eltörlésén át az inflációig – a kulturális támogatások „ütemezésének” elégtelenségét.
Érdekes, hogy a háborús helyzet nem gátolta Fekete Péter bűvész urat a 12 milliárdos támogatási keret totális kiürítésében: nem gátolja más magánszínházak kifizetését (annyival erre az évre, amit az Átrium négy évre kapott), nem gátolja a Nemzeti Színház több mint kétmilliárdos állami támogatását, meg a vidéki színházigazgatók elektromos biciklivel való ellátását sem
– olvasható a posztban, amely arra is kitér, hogy óriási köszönettel tartoznak a támogatóknak azért, hogy októberig meghirdethették a műsorukat. „Elképesztő, hogy ez egyáltalán nem helyi ügy, hanem országos: vidéki falvaktól a közepes városokon át a megyeszékhelyekig vesztek részt ebben az elképesztő összefogásban, nem beszélve a külföldi városokból érkező támogatásig.”