Kövesdi Péter újságíró, Gálvölgyi János veje arról beszélt, hogy a színművész állapota napok óta változatlan, így továbbra sincs túl az életveszélyen. A Független Egészségügyi Szakszervezet elnöke szerint a mentősök bére a feladataikhoz képest rendkívül alacsony, ezért sokan kénytelenek többletmunkát vállalni, ami rontja az ítélőképességüket az ilyen helyzetekben. Kunetz Zsombor úgy látja, általános problémáról van szó, ezért az ilyen helyzetekben az a legfontosabb, hogy tanuljon belőle a rendszer.
Gálvölgyi János Kossuth-díjas színművész május 10-én szerdán rosszul lett, légzési nehézségekkel küzdött, ezért családja kórházba vitte, ahol lélegeztetőgépre került. A család közleményében arról tájékoztatott, hogy a színész állapota súlyos, de stabil.
Nemrég az Országos Mentőszolgálat szóvivője, Győrfi Pál is elismerte, a mentőszolgálat saját belső vizsgálata szerint hibázott a mentésirányító. Azóta pedig már Samu Attila, a Belügyminisztérium sajtófőnöke azt is elmondta, hogy ellenőrzést kért Pintér Sándor belügyminiszter is.
Pintér Sándor „kérte fel tárcája belső ellenőrzési főosztályát, hogy visszamenőleg is nézzék át a központi mentőirányító csoporthoz érkező hívások esetlapjait, és foglaljanak állást, indokolt-e a mentésirányítók továbbképzése, érzékenyítése”.
Az esetről egy tapasztalt mentésirányító is elmondta a véleményét. Szerinte ebből nem lett volna ügy, ha nem egy országosan ismert és népszerű személyről lenne szó.
Az ATV Híradójának Kövesdi Péter újságíró, Gálvölgyi János veje arról beszélt, hogy a színművész állapota napok óta változatlan. Kövesdi egyébként egy cikkben kifejtette véleményét az ügyről, amelyben többek között a család jóbarátjától, egy bizonyos K.-tól is idézett, aki így reagált arra, amikor meghallotta, mi történt:
Hülyék vagytok: azt kellett volna mondani, hogy eszméletlen, és megkezdtétek az újraélesztést.
Soós Adrianna, a Független Egészségügyi Szakszervezet elnöke emlékeztetett, a mentősök bére a feladataikhoz képest rendkívül alacsony.
Ebből az adódik, hogy az itt dolgozók nagyon sok többletmunkát vállalnak, ez arányosan rontja az ő ítélőképességüket, hogy egy adott helyzetben a megfelelő módon tudnak-e döntéseket hozni, ha túlságosan fáradtak, nem pihentek eleget. És ez nagyon jellemző
– tette hozzá Soós, aki szerint fontos lenne, hogy ne egy, hanem több személy döntsön az adott helyzetről.
Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő úgy véli, általános problémáról van szó. Mint mondta, a legfontosabb az, hogy az ilyen helyzetekből tanuljon a rendszer.
Itt előkerül egy bűnbak, aki elképzelhető, hogy hibázott. Az, hogy ő hibázott, illetve, hogy a rendszer engedte, hogy hibázzon, az már egy sokkal magasabb rendű szervezetlenségre utal
– mondta a szakértő.
(Borítókép: Gálvölgyi János. Fotó: Kaszás Tamás / Index)